Sensacija: NCAA lygoje to nebuvo 45-erius metus

Kentukio ir Djuko universitetai nežais Kovo mėnesio beprotybėje

Jungtinių Amerikos Valstijų koledžų krepšinio lygoje įvyko 45-erius metus neregėtas reiškinys. „Kovo beprotybe“ vadinamame atkrintamųjų cikle šiais metais nedalyvaus prestižinėmis tapusios Djuko ir Kentukio universitetų komandos.

Tai yra pirmasis atvejis NCAA krepšinio lygos istorijoje nuo 1975-1976 metų sezono, kai šios dvi komandos nesivaržys atkrintamosiose dėl nugalėtojų titulo.

Legendinė Kentukio „Wildcats“ ekipa savo pasirodymą baigė pietryčių konferencijos antrajame etape, kai po dramatiškos kovos rezultatu 73:74 (30:44, 43:30) rungtynių pabaigoje nusileido Misisipės „Bulldogs“ krepšininkams.

Sensacija tapusiame trileryje iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes Kentukio „Wildcats“ ekipa dar pirmavo rezultatu 71:66, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Iversonas Molinaras. Pstarasis smeigė du tritaškius metimus paeiliui ir likus sužaisti vos dvi minutes priekyje rezultatu 72:71 jau buvo „Bulldogs“ krepšininkai. Toliau Kentukio krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai taikliu dvitaškiu, tačiau rungtynių pabaigoje tašką padėjo tas pats Molinaras, kuris išprovokavo varžovo pražangą, realizavo abu baudos metimus bei taip išplėšė pergalę, kuri perrašė istoriją.

Tuo tarpu legendiniam Djuko universitetui visas kortas sujaukė koronavirusas. Vienam iš komandos žaidėjų buvo užfiksuotas teigiamas COVID-19 testo rezultatas ir būtent dėl šios priežasties Djuko universiteto auklėtiniai negalėjo sužaisti ketvirtfinalio rungtynių bei buvo priversti pasitraukti iš kovos dėl patekimo į „Kovo beprotybės“ atkrintamųjų ciklą.

Atlanto pakrantės konferencijoje Djuko universiteto krepšininkų ketvirtfinalyje laukė akistata su Floridos universiteto auklėtiniais, tačiau neįvykus rungtynėms pastarieji gavo tiesioginį kelialapį į pusfinalį.