„Žalgiris“ finalo seriją pradėjo pergale prieš „Rytą“

lkl.lt

Pirmajame kėlinyje pabėgęs Kauno „Žalgiris“ po petraukos leido Vilniaus „Rytui“ trumpam prisivyti, tačiau prieš lemiamą ketvirtį vėl įjungė aukštesnę pavarą bei „Betsafe-LKL“ finalą pradėjo pergale.

Tritaškiais varžovus skandinę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje triumfavo 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11) bei finalo serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrosios serijos rungtynės Vilniaus „Siemens“ arenoje bus žaidžiamos ketvirtadienį.

Sėkmingiau startavęs „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 21:10 bei užtikrintai kontroliavo žaidimą iki ilgosios pertraukos.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ spurtavo 8:0 bei prisivijo 43:47, tačiau persverti rezultato nepavyko, o netrukus kauniečiai vėl pradėjo tolti.

Sostinės klubo puolimą sustabdęs „Žalgiris“ laimėjo penkių minučių atkarpą 16:6 bei prasidėjus ketvirtajam kėliniui įgijo rekordinę persvarą 67:53.

Varžovus į priekį paleidę vilniečiai atsitiesti jau nepajėgė. Paskutiniosiomis minutėmis Š. Jasikevičiaus kariauna dar kiek padidino savo pranašumą bei šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Edgaras Ulanovas pelnė 13 taškų, atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius pardavimus, dukart suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13 (3/7 trit.), Nate‘as Woltersas 12 (5/7 metimų), Brandonas Daviesas 11 (5/6 dvit.), Edgaras Ulanovas 10 (2/4 trit., 9 atk. kam.).

„Rytas“: Arciomas Parachouskis 14 (6/10 dvit., 8 atk. kam.), Arnas Butkevičius 13 (4/7 dvit., 0/3 trit.), Martynas Echodas 10.