„Žalgiris“ nerado priešnuodžių prieš „Chimki“ puolimą

Kauno „Žalgiris“ (3-12) savo sirgaliams neįteikė Kalėdinės dovanos – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygoje patyrė devintąjį nesėkmę paeiliui.

Trečiojo kėlinio pabaigoje sustoję žalgiriečiai 74:83 (16:21, 17:17, 16:19, 25:26) pripažino Maskvos srities „Chimki“ (8-7) pranašumą.

„Žalgiris“ su 12 pralaimėjimų lieka pačiame turnyrinės lentelės dugne.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana neblogu abiejų komandų žaidimu, tačiau kiek netrukus savo ritmą pajuto „Chimki“ – žalgiriečiai nemažai klydo puolime, todėl šeimininkai taškus rinko greitomis atakomis. Visgi kauniečiams kėlinio pabaigoje pavyko „Chimki“ pranašumą ištirpdyti iki 5 taškų.

Antrasis ketvirtis žalgiriečiams buvo kiek sėkmingesnis. Jo pradžia nesiklostė pagal planą, tačiau kėlinį pavyko užbaigti surinkus tiek pat taškų, kiek ir „Chimki“ – po 17. Prie to labiausiai prisidėjo Jockas Landale'as, per pirmąją rungtynių pusę surinkęs net 14 taškų. Į pertrauką „Žalgiris“ nužygiavo turėdamas tą patį 5 taškų atsilikimą.

„Žalgiris“ po pertraukos žaidė pagal savo planą – rezgė kokybiškas atakas ir neleido „Chimki“ komandai stipriai pabėgti į priekį. Itin nesėkmingai susiklostė kėlinio pabaiga, kai likus žaisti mažiau nei 2 minutėms Lukas Lekavičius išlygino rezultatą, tačiau per likusį laiką Aleksejus Švedas smeigė du tritaškius ir „Žalgiris“ kėlinį užbaigė su 8 taškų deficitu.

Ketvirtojo kėlinio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo – rusai pačioje pradžioje įgijo jau dviženklį pranašumą. Nors ir vienu momentu deficitas buvo sumažintas iki 6 taškų, „Žalgiris“ niekaip neapsigynė prieš karjeros rungtynes žaidusį Stefeną Jovičių, prie kurio netrukus prisidėjo ir Švedas. Kauniečiai buvo bejėgiai prieš „Chimki“ lyderius ir susitaikė su dar viena nesėkme.

Jovičius ir Švedas surinko daugiau nei pusę komandos taškų – abu įmetė po 25. Jovičiui tai buvo rezultatyviausios karjeros rungtynės Eurolygoje, taip pat jis pagerino savo asmeninį tritaškių rekordą – 5 taiklūs metimai.

Žalgiriečių gretose žibėjo Jockas Landale'as, sukrapštęs 24 taškus. Tai buvo jo rezultatyviausios rungtynės šiame sezone.

„Chimki“: Aleksejus Švedas (6/9 trit., 5 rez. perd.) ir Stefanas Jovičius (4/4 dvit., 5/6 trit.) po 25, Jeremy Evansas 10, Devinas Bookeris 9.

„Žalgiris“: Jockas Landale’as 24 (7/11 dvit., 10/12 baudos), Thomasas Walkupas 10 (6 rez. perd.), K.C. Riversas 9 (1/6 trit.), Zachas LeDay 8, Lukas Lekavičius 7.