Grunto karalius R. Nadalis 12-tą kartą triumfavo „Roland Garros“ turnyre (VIDEO)

Neįtikėtina, tačiau, tai tiesa Rafaelis Nadalis (ATP 2) vėl triumfavo Prancūzijos didžiojo kirčio turnyre ir pats pagerino savo rekordą. Ispanas finale pranoko austrą Dominiką Thiemą (ATP 4) per tris setus ir iškovojo eilinį titulą Paryžiuje. Tiesa, praeitais metais čia triumfuoti prieš tą patį varžovą buvo kur kas lengviau.

Finalo rezultatas 6:3, 5:7, 6:1, 6:1, o visa kova dėl nugalėtojo vardo truko 3 valandas ir 4 minutes

Pirmame sete abu žaidėjai atrodė neužtikrintai, tačiau iš pradžių tuo pasinaudojo Austrijos geriausias tenisininkas ir išsiveržė į priekį. Visgi ilgai jis nepirmavo, o supykęs ispanas išlygino ir persvėrė rezultatą.

Antroji partija buvo kovingesnė ir abu žaidėjai nesunkiai laimėjo savo padavimus. Tiesa, prieš pat pratęsimą, 4-oji raketė sužaidė sėkmingai ir palaužė būsimo nugalėtojo padavimų seriją bei išlygino bendrą rezultatą setais.

R. Nadalis nesupanikavo ir išliko ramus, o tas leido jam sužaisti puikų setą, kuriame jis susitvarkė su varžovu labai lengvai.

Paskutinis finalo setas taip pat priklausė grunto karaliui, kuris gana greitai įgijo pranašumą ir vėliau ji dar padidino.

Tai buvo jau 21-oji jo pergalė šiame turnyre iš eilės bei 12-tas titulas apskritai. Tokios sėkmės profesionalaus teniso laikais dar niekas nepasiekė. Vienintelis, Bjornas Borgas gali pasigirti 6 šio turnyro titulais, tačiau jis jau per pus atsilieka nuo ispano.

Prancūzas Maksas Decugis dar 20 amžiaus pradžioje iškovojo 8 titulus, tačiau tai buvo neprofesionalaus teniso laikai.

Rafaelis Nadalis šiame turnyre laimi 98% susitikimų, tai yra 93 pergalės ir vos 2 pralaimėjimai.

Už iškovotą titulą jam atiteks 2,300,000 € ir 2000 reitingo taškų, tuo tarpu finalistas tenkinsis 1,120,000 € ir 1200 reitingo taškais.