Kovingasis Novakas vėl laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrą

Novako triumfas

Serbijos tenisininkas Novakas Džokovičius dar sykį privertė jam nusilenkti pasaulio teniso elitą. 33 metų Balkanų sporto žvaigždė trijų setų kovoje 7:5, 6:2, 6:2 nugalėjo neseniai 25-ąjį gimtadienį atšventusį rusą Danilą Medvedevą ir rekordinį devintą sykį tapo„Australian Open“ turnyro nugalėtoju.

Finalo kovoje serbas užtikrintai tvarkėsi su nervais ir realizavo savo didžiulį patirties pranašumą, tuo tarpu D. Medvedevas atrodė „perdegęs“, labai nervinosi, ginčijosi su teisėjais, daug klydo, o antrajame sete iš nevilties sviedė į žemę savo raketę ir ją sulaužė. Nenuostabu, kadangi į pasaulinio ATP reitingo viršūnę sparčiai kylančiam rusui tai buvo pirmasis „Didžiojo kirčio“ serijos finalas karjeroje.

Joks rusas nežaidė tokio rango turnyrų finale nuo 2005 metų, kuomet dar spindėjo Marato Safino žvaigždė. Šiemet rusams buvo nušvitusi viltis, kadangi į „Australian Open“ pusfinalius, be D. Medvedevo, dar buvo patekęs Aslanas Karatsevas. Pastarasis turnyro pusfinalyje neatsilaikė prieš tą patį N. Džokovičių.

Už pergalę „Australian Open“ serbui atiteko 2000 ATP reitingo taškų ir 1,8 mln. eurų, o finale pralaimėjusiam rusui – beveik 1 mln. eurų suma ir 1200 ATP taškų. Iš viso „Australian Open“ biudžetas siekė 51 mln. eurų.

Moterų grupės čempionės titulą vakar iškovojo 23 metų Japonijos atstovė Naomi Osaka.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts