Lietuviai Daviso taurėje per žingsnį nuo pergalės – L.Grigelis pasiekė svarbią pergalę

L.Grigelis antrajame Daviso taurės mače pasiekė labai svarbia pergalę

Antrajame Daviso taurės vyrų vienetų mače – Lietuvos raketė 30-metis Laurynas Grigelis (ATP-540) po 3 valandų 10 minučių alinančios kovos rezultatu 7:6(8:6),3:6,7:5 iškovojo labai svarbią pergalę prieš Graikijos atstovą Michailą Pervolarakį (ATP-484).

Po šios pergalės Lietuvos rinktinė prieš Graikijos atstovus laimi rezultatu 2:0 ir yra per žingsnį nuo galutinės pergalės, kuri leistu lietuviams žengti arčiau pirmojo diviziono bei varžytis su stipriausiomis žemyno raketėmis.

Pirmajame sete nuo pat pradžių užvirė atkakli kova. Pačioje žaidimo pradžioje lietuvis turėjo progą realizuoti „break-pointą“, bet ja nepasinaudojo ir lyg to būtų negana – penktajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją, o M.Pervolarakis įgijo pranašumą bei išlaikė jį iki dešimtojo geimo. ame Graikijos atstovas pirmavo 40:15, bet savo padavimų metu iššvaistė du „set pointus“, o fantastiškai atsitiesęs L.Grigelis atstatė pusiausvyrą (5:5). Toliau viskas sprendėsi pratęsime. Lietuvis demonstravo charakterį ir atlaikęs priešininko spaudimą išplėšė pirmojo seto pergalę – 7:6 (8:6).

Antrajame sete L.Grigelis turėjo pripažinti tikslesnį varžovo meistriškumą. Lietuvis po atkaklios kovos pralaimėjo pirmąjį antrojo seto geimą, toliau sekė pralaimėta paties padavimų serija, o po trečiojo geimo Graikijos atstovas turėjo labai stiprų pranašumą. Tiesa, L.Grigelis bandė lipti iš dobės tačiau varžovas panaikino abu lemiamomis akimirkomis susikurtus lietuvio „break-pointus“ ir išsiveržė ir šeštajame geime išsiveržė rezultatu 2:4. Vėliau progų atsitiesti L.Grigelis nebeturėjo ir pralaimėjo pirmąjį setą (3:6).

Lemiamą setą M.Pervolarakis pradėjo dviem laimėtais geimais, bet L.Grigelis nepasidavė ir panaikino deficitą (2:2) ir po sėkmingo sugrįžimo iškarto laimėjo dar vieną padavimų seriją. Po puikaus spurto lietuvis paprašė medicininės pertraukėlės nes tenisininko koją pradėjo traukti mėšlungis. L.Grigeliui sugrįžus į kortą užvirė dar aštresnė kova. Graikas strigo su savo padavimais, tačiau lietuviui nesisekė tuo pasinaudoti. Lietuvis buvo praradęs iniciatyvą, bet sugrįžo į žaidimą ir viska apvertė aukštyn kojomis bei galiausiai šventė labai svarbią pergalę rezultatu 7:5.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts