„Australian Open“ moterų finalas: jaunoji žvaigždė prieš sugrįžusią turo senbuvę

Kol visas teniso pasaulis įtemptai laukia, kol paaiškės „Australian Open“ vyrų finalininkai, moterų turo finalo tenisininkės jau žinomos. Jomis tapo japonė Naomi Osaka (WTA 4) ir čekė Petra Kvitova (WTA 6). Abi pirmojo dešimtuko žaidėjos tarpusavyje susitiks pirmąjį kartą.

Tiesa, moterų finalas galėjo būti ir vien čekiškas, mat N. Osakos priešininkė pusfinalyje buvo Karolina Pliškova (WTA 8). Šią tenisininkę japonė nugalėjo tik po trijų setų kovos rezultatu 6:2, 4:6, 6:4. Kitame pusfinalyje P. Kvitova gana lengvai susitvarkė su šių metų moterų turnyro staigmena amerikiete Danielle Rose Collins (WTA 35). Kova baigėsi rezultatu 7:6, 6:0.

21-erių N. Osaka sieks jau antrojo didžiojo kirčio titulo savo karjeroje: praėjusiame sezone ji tapo US Open čempione. Tuo tarpu P. Kvitova yra iškovojusi du Vimbldono trofėjus, o šiais metais Melburne ji pasiekė geriausią karjeros rezultatą. Nors abi tenisininkės jau turi solidžių pasiekimų savo karjeroje, jos sieks iškovoti savo pirmąjį „Australian Open“ titulą.

Už patekimą į finalą jos gaus 1,471,900 $ ir 1300 reitingo taškų.