Europos čempionate išaušo paskutinė diena, per kurią sužinosime visas pirmenybių medalininkes. Jau 17:00 val. prasidės mažasis Europos čempionato finalas, kuriame dėl bronzos medalių kovos Ispanijos ir Rusijos rinktinės.
Ispanija:
Pasiekimai Europos pirmenybėse:
Geriausias pasiekimas: 1 vieta (3 kartus)
Pastaraisiais metais iš stipriausių Europos čempionato ekipų tarpo niekaip nesitraukianti Ispanijos rinktinė demonstruoja neįtikėtinai gerus rezultatus: į pusfinalio etapą Ispanijos rinktinė pateko jau dešimtą kartą iš eilės. Per prieš tai įvykusius 9 bandymus, ispanams medalių iškovoti nepavyko vos kartą, 2005 metais, o net 6 kartus jie laimėjo pusfinalio kovą bei pateko į pirmenybių finalą.
Kelias iki pusfinalio:
C grupė: Ispanija 99:60 Juodkalnija
C grupė: Ispanija 93:56 Čekija
C grupė: Ispanija 91:50 Rumunija
C grupė: Ispanija 79:73 Kroatija
C grupė: Ispanija 87:64 Vengrija
Aštuntfinalis: Ispanija 73:56 Turkija
Ketvirtfinalis: Ispanija 84:72 Vokietija
Pusfinalis: Ispanija 72:92 Slovėnija
Iki pat pusfinalio etapo ispanams didelių problemų čempionate nebuvo. Grupių etape jiems iššūkį bandė mesti kroatai, tačiau galiausiai ispanų ekipa palaužė ir juos. Tiek aštuntfinalio etape su turkais, tiek ketvirtfinalio mače su vokiečiais, ispanai užtikrintai sužaidė antrąją mačo dalį ir dar prieš rungtynių pabaigą galėjo džiaugtis pelnyta pergale. Tuo tarpu pusfinalyje su Slovėnija pamatėme visai kitokį mačo scenarijų. Varžovai užtikrintai kontroliavo rungtynes, o Ispanijos rinktinei nepavyko sėkmingai sužaisti nei mačo pradžios, nei rungtynių pabaigos, o po mačo ispanams pirmą kartą teko pajusti pralaimėjimo kartėlį.
Lyderiai:
Pau Gasolis – 16,1 taško, 7,4 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes;
Marcas Gasolis – 12,1 taško, 7,6 atkovoto kamuolio ir 1,5 bloko per rungtynes;
Ricky Rubio – 10,1 taško, 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir 2 perimti kamuoliai per rungtynes.
Ispanijos rinktinės lyderiai – priekinėje linijoje žaidžiantys broliai Gasoliai. Tiek Marcas, tiek Pau svarbiausiu momentu stengiasi imtis iniciatyvos, o abu aukštaūgiai šiose pirmenybėse įrodė, kad pavojingi gali būti ne tik arti krepšio, tačiau ir prie trijų taškų linijos.
Gasolius puikiai keičia kitas brolių duetas – Juancho ir Willy Hernangomezai. Tuo tarpu iš gynėjų ispanų gretose šiose pirmenybėse labiausiai pastebimi du įžaidėjai Ricky Rubio ir Sergio Rodriguezas.
Rusija:
Pasiekimai Europos pirmenybėse:
Geriausias pasiekimas: 1 vieta (2007 metais)
Geriausią savo pasiekimą rusai užfiksavo prieš dešimtmetį, kai Ispanijoje sugebėjo finale įveikti šeimininkus ir iškovojo Europos čempionato auksą. Vėliau 2011 metais Lietuvoje jiems buvo pavykę užimti trečiąją vietą, tačiau po šio čempionato Rusijos rinktinei bei jos gerbėjams kitos dvi pirmenybės džiaugsmo neatnešė: tiek 2013, tiek 2015 metais rusams nepavyko peržengti grupių etapo barjero.
Kelias iki pusfinalio:
D grupė: Rusija 76:73 Turkija
D grupė: Rusija 75:72 Serbija
D grupė: Rusija 76:67 Belgija
D grupė: Rusija 69:84 Latvija
D grupė: Rusija 82:70 Didžioji Britanija
Aštuntfinalis: Rusija 101:78 Kroatija
Ketvirtfinalis: Rusija 74:69 Graikija
Pusfinalis: Rusija 79:87 Serbija
Grupių etape rusai suklupo vos kartą, tačiau tas pralaimėjimas smarkiai pablogino jų galutinę poziciją D grupėje. Latviams nusileidę rusai D grupėje nukrito net į trečiąją poziciją, tačiau tai jiems nesutrukdė nukeliauti iki pat pirmenybių pusfinalio etapo. Iš pradžių Rusija netikėtai lengvai nugalėjo kroatus, o ketvirtfinalyje, atkakliame mače, palaužė Graikijos rinktinę. Visgi, pusfinalyje įveikti kartą jau nugalėtus serbus jiems nepavyko – atkakliame mače pergale džiaugėsi varžovai.
Lyderiai:
Aleksejus Švedas – 25,1 taško ir 6,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes;
Timofejus Mozgovas – 13,3 taško ir 7,1 atkovoto kamuolio per rungtynes;
Andrejus Vorontsevičius – 7,3 taško ir 5,5 atkovoto kamuolio per rungtynes.
Rusijos rinktinėje lyderį pastebėti labai lengva – nuolatos kamuolio prašantis ir vieną po kito metimą atliekantis Aleksejus Švedas šiose pirmenybėse nebijo imtis iniciatyvos, o už puikų rusų pasirodymą, didžiausi komplimentai turėtų būti skirti būtent jam. Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas dar nė karto nepaliko rungtynių nepelnęs bent 20 taškų, o čempionatui artėjant prie pabaigos jis atlieka vis daugiau metimų. Per pastaruosius du mačus A. Švedas išmetė net 26 tritaškius, o jo tolimų metimų turėtų netrūkti ir mažąjame finale.
Vienintelis kitas dviženklį taškų skaičių Rusijos rinktinėje renkantis žaidėjas – Timofejus Mozgovas. Nors jis, skirtingai nuo savo kolegos, šiose pirmenybėse nedominuoja statistinėse kategorijose, be šio žaidėjo dvigubo dublio (15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), rusų ekipos prieš graikus veikiausiai nebūtų išgelbėjęs ir A. Švedas. Kaip ir prieš tai minėtas kolega, T. Mozgovas taip pat gali pasigirti stabilumu – visuose mačuose jis surinko dviženklį taškų skaičių.