Tarsi pagal Holivudo scenarijų: M. Verstappenas pirmąkart tapo F1 čempionu

Naujasis F1 čempionas Verstappenas

Abu Dabyje (JAE) baigėsi paskutinis šių metų pasaulio „Formulės 1″ čempionato etapas. Po jo paaiškėjo ir naujasis F1 čempionas, kuriuo pirmąkart karjeroje tapo „Red Bull“ pilotas iš Nyderlandų Maxas Verstappenas.

Prieš paskutinį 22-ąjį 2021 metų F1 etapą JAE tiek M. Verstappenas, tiek jo varžovas kovoje dėl čempiono titulo Lewisas Hamiltonas abu turėjo surinkę vienodą taškų skaičių – 369.5.

Lenktynių eigoje atrodė, kad 7 „Formulės 1″ pasaulio čempiono titulus savo sąskaitoje jau turintis 36 metų L. Hamiltonas artįja prie 8-ojo trofėjaus. Iki lenktynių pabaigos likus vos keliems ratams jo persvara prieš olandą M. Verstappeną siekė maždaug 10 sekundžių ir pastarasisi realių šansų jau nebeturėjo. Vis dėlto, M. Verstappenui šyptelėjo pati Fortūna.

Dėl Nicholo Lafiti patirtos avarijos likus vos 5 ratams į trasą išriedėjo saugos automobilis, ir jo dėka M. Verstappenas priartėjo prie brito. Saugos automobiliui pasitraukus atgal į boksus, M. Verstappenas ėmė spausti L. Hamiltoną, o pasktutiniajame rate sugebėjo pastarąjį ir aplenkti.

Būtent šis lenkimas ir lėmė dramatiškiausią „Formulės 1″ titulą per visą šių lenktynių istoriją.

Britas L. hamiltonas 2021 metų sezono galutinėje rikiuotėje liko antras, o trečią vietą užėmė Carlosas Saintzas Jaunesnysis.