Aštuonių įvarčių dramoje ispanai palaužė kroatus

Pirmadienį Europos futbolo čempionate paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio komanda. Ja tapo Ispanijos rinktinė, kuri po tikro futbolo spektaklio tik per pratęsimą 5:3 palaužė pasaulio vicečempionus Kroatijos futbolininkus ir žengė į kitą etapą.

Rungtynių pradžioje Ispanijos futbolininkai parodė, kad į aikštę žengė tik dėl pergalės. Jau trečiąją minutę Aymericas Laporte atliko aštrų perdavimą į kroatų baudos aikštelę, tačiau ten sėkmingai sužaidė vartininkas. 16-ąją minutę Koke turėjo auksinę progą išvesti ispanus į priekį, tačiau jo smūgį atrėmė Dominikas Livakovičius.

20-ąją minutę grubiai suklydo Ispanų rinktinės vartininkas Unai Simonas, kuris nepataikė į savo komandos draugo Pedri perduotą kamuolį, o pastarasis nuriedėjo tiesiai į vartus bei Kroatai išsiveržė į priekį 1:0. Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą įvyko ispanų smūgių lavina į Kroatų vartus, tačiau tik po Pablo Serabia smūgio kamuolys atsidūrė vartų tinkle ir rezultatas tapo lygus 1:1.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo vėl Ispanijos rinktinė ir 57-ąją minutę Cesaras Azpilicueta puikiu smūgiu galva išvedė ispanus į priekį 2:1. 77-ąją minutę greitos kontratakos metus Ferranas Torresas nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir ispanai išsiveržė į priekį 3:1.

Kroatams rungtynių pabaigoje pavyko sušvelninti atsilikimą. 85-ąją minutę Mislavas Orsičius sulaukė perdavimo į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Per likusį laiką išlyginamojo įvarčio kroatams pelnyti nebepavyko, o ispanai žengė į kitą etapą, kur susitiks su Prancūzijos ir Šveicarijos mačo nugalėtojais.

Per pratęsima žaidimas atrodė apylygis, o progų pasižymėti turėjo abi ekipos. Vis tik, 100-ąją minutę sėkmingai kamuolį baudos aikštelėje susistabdęs Alvaro Morata išvedė ispanus dar kartą į priekį 4:3. Dar po trijų minučių penktąjį komandos įvartį pelnė Mikelis Oyarzabalas ir rezultatas tapo 5:3 ispanų naudai.