Pratesimo metu nukraujavusi Švedija netikėtai krito prieš Ukrainos rinktinę

Ukraina eliminavo favoritais laikytą Švedijos rinktinę

Europos čempionate antradienį paaiškėjo paskutinė ketvirtfinalio dalyvė: Glazge paskutinėje aštuntfinalio poroje Ukrainos rinktinė pačioje antrojo pratęsimo kėlinio pabaigoje pelnė įvartį ir rezultatu 1:2 palaužė dešimtyje likusius Švedijos futbolininkus.

Pirmieji abiejų komandų įvarčiai į vartų tinklą skriejo dar pirmoje žaidimo pusėje. 27-ąją minutę Andrejus Jarmolenko pakeitė atakos pusę, o Oleksandras Zinčenko fantastišku ir labai stipriu smūgiu kaire koja nuginklavo kamuolį dar lietusį, tačiau jo nesulaikiusį Švedijos rinktinės vartininką ir Ukrainos rinktinė išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Švedai savo atsaką pateikė jau besibaigiant pirmajam kėliniui, kai 42-ąją žaidimo minutę E.Forsbergas įmušė ketvirtąjį savo įvartį šiame čempionate. Švedas sulaukė daug erdvės priešais vartus, stipriai smūgiavo, o kamuolys pataikęs į Ilja Zabarnyi koją, pakeitė kryptį ir įskriejo tiesiai į vartus, o rezultatas tapo lygus – 1:1.

Antrajame kėlinyje abi komandas kūrė pavojingas situacijas, bet nei vienos iš jų realizuoti nepavyko, o nugalėtojas tapo aiškus tik pratęsimo metu. 98-ą minutę švedas Marcusas Danielsonas atvira koja rėžėsi į ukrainietį Artiomą Besediną ir nors jam iš pradžių buvo parodyta geltona kortelė, tačiau po VAR peržiūros ji pakeista į raudoną ir švedai liko dešimtyje. Lemiamas varžybų įvartis į nukraujavusių švedų vartus skriejo paskutinę pratęsto laiko minutę, kuomet Oleksandras Zinčenko atliko perdavimą A.Jermolenko 106-ą minutę pakeitusiam 24-erių metų A.Dovbykui, o pastarasis galva nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė ukrainiečius į turnyro ketvirtfinalį.