Euro 2020: Kūrybinga Ukraina įveikė Š. Makedoniją

Ukraina demonstruoja gerą formą

Antrasis turas C grupėje prasidėjo Ukrainos ir Šiaurės Makedonijos susitikimu Rumunijos sostinėje Bukarešte. Jame pergalę 2:1 (2:0) iškovojo Ukraina.

Rungtynėms vos prasidėjus tapo aišku, kad makedonams šiose rungtynėse bus labai sunku. Aikštės vidurį išsyk užvaldžiusi Ukrainos rinktinė ėmė kurti vieną progą po kitos, ir jau pirmojo kėlinio pradžioje makedonai galėjo dėkoti Fortūnai, kad kamuolys neatsidūrė jų vartuose.

Vis dėlto, įvartis krito jau 29-ąją minutę, kai Andrejus Jermolenko po kampinio pasiuntė kamuolį į Stole Dimitrievskio ginamus vartus.

Dar po penkių minučių pasižymėjo Romanas Jeremčiukas, gavęs itin tikslų perdavimą iš neseniai pasižymėjusio komandos draugo A. Jermolenko.

Netrukus makedonai atsakė savo netikėta ataka, pasibaigusia Gorano Pandevo įvarčiu, tačiau šoninės linijos arbitras užtikrintai parodė nuošalę, kurią patvirtino ir VAR sistema.

Antrajame kėlinyje Šiaurės Makedonija bandė pakeisti rungtynių eigą, o vilties šiai rinktinei įkvėpė Ezgjano Alioski įvartis 57-ąją mačo minutę. Saugas bandė realizuoti uždirbtą 11m baudinį, tačiau smūgį atrėmė Ukrainos vartininkas Georgijus Buščanas. Nepaisant to, E. Alioski pirmas suskubo prie atmušto kamuolio ir galingu smūgiu nukreipė jį į vartus.

Vis dėlto Ukraino ir toliau kontroliavo rungtynes, o kamuolį į baudos aikštelę kėlusio Ruslano Malinovskio perdavimo makedonai blokavo ranka. Tas pats saugas gav okomandos draugų ir trenerių pasitikėjimo kreditą realizuoti 11m baudinį, tačiau S. Dimitrievskis smūgį atmušė.

Daugiau panašių progų pasižymėti nebuvo, ir prieš tai nuostabioje kovoje 2:3 Nyderlandams nusileidusi Ukraina iškovojo pirmąją pergalę čempionate.