Euro 2020: Rusai klydo, belgai baudė

Lukaku ir Meunier sudaužė Rusiją

Antrajame B grupės mače šeštadienio vakarą Sankt Peterburgo stadione susitiko Rusijos ir Belgijos rinktinės. Šias rungtynes 3:0 (2:0) nesunkiai laimėjo belgai.

Raudonaisiais velniais futbolo pasaulyje vadinami Roberto Martinezo auklėtiniai netruko išsiveržti į priekį, kadangi pirmas įvartis į stadiono šeimininkų vartus krito sužaidus nepilnas 10 minučių. Jo autorius – vienu geriausių čempionato puolėjų laikomas Romelu Lukaku, pasinaudojęs grubia rusų vidurio gynėjo Andrejaus Semionovo klaida nesėkmingai stabdant į baudos aikštelę siųstą kamuolį.

Įvartis dvynys da sykį į Rusijos rinktinės vartus buvo įmuštas 34 minutę, kuomet lengvo vartininkui kamuolio nesugebėjo sugauti Rusijos vartų sargas Antonas Šuninas. Atmušęs kamuolį prieš save, netrukus jis jį turėjo jau traukti iš vartų tinklo, į kurį žaidimo pagrindinį įrankį pasiuntė Thomas Meunier.

Po pertraukos rusai iš pradžių dar mėgino šiek tiek pakutenti belgų nervus, tačiau kad ir kaip stengėsi atakas kurti Stanislavo Čerčesovo auklėtiniai, belgų vidurio saugai ir gynėjai visas jų puolimo užmačias vertė niekais.

Galop į jau palūžusių aikštės šeimininkų karstą 88-ąją minutę paskutinį vynį įkalė pirmo ir antro įvarčių autorių duetas. R. Lukaku į akistatą su A. Šuninu išvedė preciziškas T. Meunier perdavimas, ir atletiškasis belgų puolėjas Rusijos rinktinės trenerių štabe su vartininkais dirbančio lietuvio Gintaro Staučės treniruojamam rusui nepaliko.

Po pirmo turo grupėje pirmauja belgai, o jiems ant kulnų lipa netikėtai danus patiesę suomiai.