Euro2020: Italija nervų kare palaužė Ispaniją

Italijos ir Ispanijos kovos akimirka

Antradienio vakare Londono „Wembley“ stadione Roberto Mancini treniruojama Italijos rinktinė po 11m baudinių serijos Europos čempionato pusfinalyje 5:3 (1:1; 0:0) įveikė Luiso Garcios vadovaujamą Ispanijos vienuolikę.

Pirmame rungtynių kėlinyje realių progų pasižymėti iš esmės neturėjo nė viena ekipa. Nors rungtynių ritmas buvo gana aukštas ir žaidimo aikštės viduryje nebuvo labai daug, kadangi abi ekipos stengėsi atakuoti vos pasitaikius progai, puolimas strigo gerai organizuotuose gynybiniuose spąstuose.

Futbolas tapo dar gyvesnis antrajame kėlinyje, kuomet progų ir spragų vieni kitų baudos aikštelėse neradę italai bei ispanai pamėgino vieni kitų gynybą pralaužti tolimesniais smūgiais.

Italų gretose antrame kėlinyje ypač išsiskyrė Federico Chiesa: nors pirmą jo smūgį į vartus sugebėjo atremti Ispanijos vartų sargas Unai Simonas, 60-ąją minutę jo tikslus techniškas smūgis iš už baudos aikštelės prieigų greitos atakos metu suteikė italams pranašumą švieslentėje – 1:0.

Po praleisto įvarčio Ispanija ėmė itin aktyviai atakuoti Italijos gynybos liniją, ir nors progos įvarčiais virsti neskubėjo, sienelės kombinacija tarp Dani Olmo ir Alvaro Moratos 80-ąją susitikimo minutę leido pastarajam iššokti vienas prieš vieną mėlynųjų vartininku Gianluigi Donnarumma ir tiksliai pasiųsti kamuolį į artimąjį kampą.

Per likusį laiką įvarčių pelnyta nebebuvo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu jau matėsi, kad rimtesniam vartų šturmui ekipos nebeturi nei psichologinių nei fizinių jėgų ir 11m baudinių serijos nuojauta, tvyrojusi per papildomas 30 žaidimo minučių, virto realybe.

Baudinių serijos metu tikslesni buvo italai, o ispanams lemtingu tapo neimuštas jau liūdnai prie 11m linijos pagarsėjusio Alvaro Moratos smūgis, kurio smūgiuotą kamuolį atrėmė G. Donnarumma.

Liepos 11 dieną vyksiančiame finale tame pačiame legendiniame Anglijos stadione Italijos laukia Danijos ir Anglijos poros nugalėtojas.