Euro2020: Reto grožio mače – sensacingas Šveicarijos triumfas prieš Prancūziją

Mbappe pramušė lemiamą smūgį

Šeštajame Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje Rumunijos sostinėje Bukarešte sensacingą pergalę pasiekė Šveicarijos rinktinė, po 11m baudinių serijos 8:7 (3:3 (1:0)) iš tolesnės kovos dėl titulo eliminavusi pasaulio čempionus ir Europos vicečempionus prancūzus.

Pirmasis kėlinys ypatingos futbolo dramos tarsi nežadėjo. Prancūzija pradėjo rungtynes aktyviau ir atrodė, kad netrukus įvartis kris į šveicarų vartus. Nepaisant tokio įspūdžio, pirmieji pasižymėjo būtent šveicarai, kuomet 15-ąją susitikimo minutę šiame Europos čempionate rezultatyviais perdavimais kerintis Stevenas Zuberis aukštu skersu perdavimu surado baudos aikštelėje Harį Seferovičių, kuris smūgiu galva suteikė savo šaliai pranašumą – 1:0 šveicarų naudai.

Pirmajame kėlinyje daugiau itin pavojingų progų nebuvo, o po pertraukos rungtynės tarsi sprogo.

Dar nesužaidus nė 10 minučių tas pats S. Zuberis buvo pargriautas baudos aikštelėje Benjamino Pavardo, tačiau 5-ąją minutę Ricardo Rodriguezas neišnaudojo progos padvigubinti šveicarų persvarą – jo smūgį atrėmė Hugo Llorisas.

Vartininko ir komandos kapitono įkvėpti prancūzai kilo į lemiamą šturmą. Jau po kelių minučių mėlynieji pirmavo 2:1 po dviejų žaibiškų Karimo Benzema (57-ąją ir 59-ąją minutėmis) įvarčių, sekusių po Kyliano Mbappe ir Antoine'o Griezmanno perdavimų.

Po nerealizuoto 11m baudinio ir dviejų greitų įvarčių į savo vartus, šveicarai sutriko, o prancūzai toliau atakavo, kol 79-ąją minutę Paulis Pogba technišku ir stipriu smūgiu iš už baudos aikštelės prieigų trečią sykį pasiuntė kamuolį į Yanno Sommerio vartus. Tuo metu atrodė, kad šis įvartis padėjo tašką rungtynėse, tačiau futbolo dievai ir švaicarai manė kitaip.

Tas pats H. Seferovičius po Kevino Mbabu perdavimo 81-ąją minutę prancūzų persvarą sušvelnino iki 2:3, o netrukus Mario Gavranovičiaus įvartis buvo atšauktas – užfiksuota nuošalė. Vis dėlto, kraujo skonį pajutęs šveicaras paskutinę pagrindinio rungtynių laiko minutę pasiuntė savo komandos draugus į ekstazę – iš aiktės gilumos gavęs perdavimą iš Granito Xhakos M. Gavranovičius išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas žaisti pratesimą.

Jame įvarčių pelnyta nebuvo, nors daugiau progų pasiekti pergalingą įvarti turėjo Didier Deschampso auklėtiniai.

Komandos stojo mušti 11m baudinių, per kuriuos šveicarai neklydo visus penkis kartus, o prancūzus paskutiniu smūgiu pavedė K. Mbappe – tragiškai šiame čempionate žaidusio brangiausio pasaulio žaidėjo smūgį atrėmė Y. Sommeris.

Turnyro ketvirtfinalyje šveicarų laukia akistata su Ispanija.