Euro2020: Tobula gynyba ir žudantis puolimas – Anglija keliauja į pirmenybių pusfinalį

Anglija švenčia

Europos čempionato ketvirtfinalyje Romoje įspūdingą pergalę pasiekė Anglijos rinktinė, sutriuškinusi Ukrainą rezultatu 4:0 (1:0).

Jau 4-ąją susitikimo minutę „Trijų liūtų“ rinktinę į priekį išvedė tikslus Harry Kane'o smūgis, sekęs po žemo, bet preciziško Rahimo Sterlingo perdavimo, supjausčiusio Ukrainos gynėjų liniją.

Po šio įvarčio ukrainiečiai kiek sutriko, o anglai atsitraukė į gynybą, atiduodami kamuolio kontrolę varžovams. Vis dėlto, su laiku pasitikėjimą savimi po truputį atgavusi Ukraina rezultato išlyginti iki didžiosios pertraukos nesugebėjo, o ir Anglija labai ryškių progų pasižymėti neturėjo.

Kai atrodė, kad antrame kėlinyje Andrejaus Ševčenkos auklėtiniai dar gali mėginti atkurti intrigą, tokias mintis jau pirmomis antros rungtynių pusės minutėmis į dulkes pavertė anglai.

Jau pirmąją minutę po pertraukos H. kane'as buvo sustabdytas pražanga, o po baudos smūgio pakeltą kamuolį į vartus galva nukreipė Harry Maguire'as.

Ukrainiečiai darnespėjo atsikošėti, kai trečiąjį įvartį rungtynėse ir trečiąjį čempionate 50-ąją minutę galva pelnė iš Luke'o Shaw idealų aukštą perdavimą gavęs H. Kane'as.

Demoralizuotą Ukrainą galutinai nužudė 63-ąją minutę vėl galva pelnytas Jordano Hendersono įvartis po Masono Mounto pakelto kampinio.

Per likusį rungtynių laiką aikštėje vyravo situacija, kaivienai komandai mušti jau nebereikia, o kita tiesiog laukia rungtynių pabaigos.

Pusfinalio etape Londono „Wembley“ stadione iki šiol nė vieno įvarčio čempionate nepraleidusių anglų laukia akistata su danais.