Pasaulio čempionato atranką lietuviai užbaigė pralaimėjimu Šiaurės Airijai

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atranką užbaigė pralaimėjimu. Valdo Ivanausko auklėtiniai išvykos rungtynėse minimaliu skirtumu 0:1 nusileido Šiaurės Airijos futbolininkams ir C grupę užbaigė turėdama vos vieną pergalę iš aštuonių galimų.

Šiaurės Airijos vienuolikė galingai pradėjo rungtynes ir privertė Ernestą Šetkų išsivažiuoti jau nuo pat pirmųjų sekundžių. Pirmąją pavojingą ataką šeimininkai surengė 12-ąją minutę, kai Conoras Washingonas atliko galingą smūgį link lietuvių vartų, tačiau ten sėkmingai sužaidė Ernestas Šeškus.

17-ąją minutę Šiaurės Airijos gynėjas Paddy McNairas pakėlė kampinį, o nesėkmingai galva sužaidęs Benas Šatkus pasiuntė kamuolį į savus vartus ir leido šeimininkams pirmauti 1:0. Po kiek mažiau nei dešimties minučių Justas Lasickas pasinaudojęs grubia varžovų klaida turėjo auksinę progą išlyginti rezultatą, tačiau nepavyko nuginkluoti šeimininkų vartininko.

Po pertraukos sugrįžę lietuviai ėmė demonstruoti kiek gyvesnį futbolą, o progų pasižymėti turėjo abi ekipos. Vis tik nei vienai ekipai daugiau įvarčių pelnyti nebepavyko, o Šiaurės Airijai tai buvo antroji pergalė atrankoje į pasaulio čempionatą.

Lietuviai galutinėje rikiuotėje liko paskutiniai – penkti. Tuo tarpu Šiaurės Airija po šios pergalės pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą ir paskutinėse atrankos rungtynėse susitiks su Europos čempionais italais.