Euro2020: Zuberio vakaras, įvarčiai gražuoliai ir Šveicarijos pergalė prieš Turkiją

Shaqiri triumfo akimirka

Antrajame dienos mače A grupėje gražią pergalę pasiekė Šveicarijos futbolininkai, rezultatu 3:1 (2:0) įveikusi Azerbaidžano sostinėje Baku nugalėję visas grupės rungtynes pralaimėjusius turkus.

Jau 7-ąją susitikimo minutę Austrija sugebėjo pasiųsti kamuolį į Ugurcano Čakiro ginamus vartus. Pasižymėjo Haris Seferovičius.

Turkija bandė atsakyti savo šturmu, bet 26-ąją minutę antras įvartis krito į jų vartus, kuomet gražiu smūgiu pasižymėjo vienas Šveicarijos rinktinės lyderių Xherdanas Shaqiri. Šis futbolininkas jau po trijų minučių išėjo į vienas prieš vieną akistatą su U. Čakiru, bet turkų vartininkas šįsyk apginti vartus sugebėjo.

Maža prošvaistė Turkams atsirado 62-ąją minutę, kuomet įspūdingą įvartį pelnė Irfanas Kahveci. Vis dėlto, tas pats X. Shaqiri beįsižiebiančias Turkijos viltis pasiekti bent lygiąsias į nieką pasiuntė 68-ąją minutę, kuomet dar sykį nuginklavo Turkijos rinktinės vartų sargą U. Čakirą.

Nuo tol laiko iki pat susitikimo pabaigos Šveicarija užtikrintai kontroliavo įvykių eiga ir įsirašė pirmąją pergalę čempionate. Visi trys šveicarų įvarčiai buvo pelnyti po Steveno Zuberio tikslių perdavimų.

Nepaisant šios pergalės, šveicarai A grupėje liko treti ir nėra aišku, ar ši rinktinė sugebės pasiekti aštuntfinalį. Tuo tarpu visas trejas rungtynes pralaimėjusiai Turkijai šis čempionatas yra jau baigtas.