Futbolas gyvai: Šiaurės Airija – Lietuva

Valdas Iavanauskas

Sunkų istorinį periodą išgyvenanti Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė penktadienio vėlų vakarą laikys dar vieną rimtą futbolo egzaminą Šiaurės Airijos mieste Belfaste, kur trenerio Valdo Ivanausko vyrus egzaminuos vietos futbolininkai.

Abi ekipos yra pasaulio futbolo čempionato Europos zonos C grupės lentelės dugne ir vargu ar kuri iš šios dvikovos varžovių dar puoselėja viltis prasimušti į prestižiškiausio pasaulinio futbolo turnyro finalinį etapą. Per 6 atrankos rungtynes 5 taškus surinkę šiaurės airiai (1 pergalė, 3 pralaimėjimai, 2 lygiosios) rikiuojasi ketvirti, o savo sąskaitoje 3 taškus turinti Lietuvos vienuolikė žengia paskutinė – penkta (1 pergalė ir 6 pralaimėjimai).

Vis dėlto, šio vakaro mūšis Belfasto „Windsor Park” stadione Lietuvai, ir ypač rinktinės strategui V. Ivanauskui, bus išskirtinis. Labiau istorine, nei turnyrine prasme. Mat prieš 30 metų, 1992 balandį Lietuvos rinktinė būtent šiame stadione sužaidė pirmą oficialų mačą po Nepriklausomybės atkūrimo su tais pačiais šiaurės airiais, o jis baigėsi taikiai – 2:2.

Tose rungtynėse net 88 minutes aikštėje praleidęs buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas, o dabar treneris V. Ivanauskas nostalgiškai prisiminė istorinį susitikimą:

„Kuo mes tuo metu prilygome ir gal net buvome geresni – tai, visų pirma, mūsų rinktinė buvo sudaryta iš buvusių žalgiriečių, taip pat kaip veteranas ir vienas lyderių buvo Stasys Danisevičius, jis mums nemažai padėjo, nors mūsų dauguma žaidėjų jau buvo isitvirtinę savo klubuose ir tikrai turėjome roles. Tos baimės nebuvo, bet visas tas ažiotažas, publika, palaikymas mums buvo tarsi naujovė, bet mes labai greitai su tuo susitvarkėme ir sužaidėme tikrai geras rungtynes“, – sakė dabartinis rinktinės strategas.

Ar geras rungtynes dar sykį pavyks sužaisti praėjus 30 metų, pamatysime penktadienio vakare. Mačo pradžia – 21:45 val.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts