Italai nepaliko vilčių šveicarams

Italai įrodė, kad yra rimtai nusiteikę

Trečiadienio kovas Europos futbolo čempionate užbaigė mūšis dėl A grupės lyderių pozicijos, kuriame favoritais laikyta Italijos rinktinė rezultatu 3:0 (1:0)  įveikė Šveicarijos dvyliktuką bei laikinai įsitvirtino pirmoje lentelės vietoje.

Nuo pirmų rungtynių akimirkų aikštės šeimininkai diktavo sąlygas aikštėje ir jau 19-ąją varžybų minutę į šveicarų vartus skriejo taiklus pirmasis smūgis, tačiau vėliau VAR sistema padėjo teisėjui iš Rusijos įžvelgti veterano Giorgio Chiellini žaidimą ranka ir įvartis buvo atšauktas.

26-ą pirmojo kėlinio minutę Italai iššovė antrą kartą ir šiam bandymui abejingų nebeliko. Po idealaus Domenico Berardi perdavimo Manueliui Locatelli nebeliko nieko kito kaip tik pasiųsti kamuolį į Šveicarijos rinktinės vartus.

Pelnę minimalų pranašumą Roberto Mancini auklėtiniai kiek atsitraukė ir rinkosi kontratakų taktiką, kuri šveicarams taip pat kėlė daug problemų, tačiau pastarieji atlaikė pirmojo kėlinio spaudimą ir veiksmas persikėlė į antrąją rungtynių dalį.

Prasidėjus antrajam kėliniui tas pats M.Locatelli smeigė dar vieną tikslu smūgį į kraujuojančių šveicarų vartus. 23-ejų saugas antrąjį įvartį pelnė absoliutaus grožio smūgiu į apatinį vartų kampą iš baudos aikštelės prieigų. Po šio smūgio Šveicarijos rinktinė bandė atsitiesti tačiau jiems trukdė puikiai savo darbą atlikęs italų vartininkas ir tikslumo trūkumas atakų smaigalyje.

Vis dėlto priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę paskutinį rungtynių tašką padėjo 31-erių Romos „Lazio“ snaiperis „Squadra Azzurra“ , kurio tikslus smūgis įtvirtino antrą iš eilės Italijos pergalę identišku rezultatu.