Lozanos teisme paaiškės, kas laimėjo Latvijos futbolo pirmenybes

latvijos futbolas

Futbolo čempionai paprastai būna išaiškinami an žaliosios vejos. Vis dėlto, nepanašu, kad su tokiu teiginiu sutiktų mūsų kaimynai latviai, kurie panoro teismuose aiškintis, kas tapo pajėgiausia sezono Latvijos ekipa praėjusį rudenį.

Verdant atkakliai kovai dėl čempiono titulo tarp Rygos RFS ir šalyje pastaraisiais metais dominavusių „Riga“ futbolininkų, RFS svarbias rungtynes žaidė spalį Liepojoje su vietos „Liepaja“. Liepojos klubas išsiveržė į priekį antrajame kėlinyje, tačiau tada dingo „Daugava“ stadiono apšvietimas ir mačą teko nustraukti.

Latvijos futbolo federacija nusprendė, kad rungtynės turi būti peržaistos. Lapkritį peržaistą mačą 1-0 laimėjo „Liepaja“, o toks rezultatas garantavo RFS pagrindinių konkurentų „Riga“ triumfą 2020 metų pirmenybėse, mat dvi Rygos komandas teskyrė vos 3 taškai.

RFS klubas Tarptautiniam arbitražo teismui apskundė Latvijos futbolo federaciją ir „Liepaja“ klubą už tai, kad pastarieji neužtikrino sklandžių sąlygų rungtynėms įvykti, dėl kurių Liepojos klubui turėjo būti įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3.

Tokiu atveju, RFS galutinėje turnyrinėje lentelėje būtų surinkę vienodą 69 taškų skaičių kaip ir „Riga“, bet RFS čempionų titulas būtų atitekęs dėl palankaus tarpusavio mačų santykio.

Panašu, kad kova dėl „Virsliga“ čempionų titulo išsispręs ne ant vejos, o teismo salėje Šveicarijoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts