Rezultatyviame pasaulio futbolo finale – Prancūzijos rinktinės triumfas (VIDEO)

Ketverių metų laukimas baigėsi – sekmadienį įvyko 2018 metų pasaulio futbolo čempionato finalas. Maskvos „Lužnikų“ stadione dėl svarbiausio futbolo trofėjaus susigrūmė dvi Europos komandos – Prancūzija su Kroatija.

Po atkaklios ir itin rezultatyvios kovos stipriausia planetos komanda tapo Prancūzijos rinktinė, čempionate triumfavusi antrą kartą per savo istoriją.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Kroatija – Zlatko Daličiaus auklėtiniai dominavo su kamuoliu ir kėlė problemas varžovams jų aikštės pusėje, tačiau pavojingų smūgių per pirmas dešimt minučių nebuvo atlikta.

Puikų žaidimą rodę kroatai buvo nubausti 18-ąją minutę – pirmąją rimtą progą po standartinės situacijos susikūrė prancūzai įsiveržė į priekį. Antoine‘as Griezmannas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, o ten bandydamas išmušti kamuolį į savus vartus įsimušė puolėjas Mario Mandžukičius.

 

 

Po praleisto įvarčio kroatai nesutriko – jie ir toliau dominavo aikštės viduryje. Prancūzai laikėsi savo žaidimo taktikos – atsitraukė link savo aikštės ir laukė varžovų klaidų.

28-ąją minutę Kroatija grįžo – standartinės situacijos metu originaliai kamuolį įžaidę kroatai pasiekė išlyginamąjį įvartį. Mario Mandžukičius petimi numetė kamuolį erdvės baudos aikštelėje suradusiam Ivanui Perišičiui ir šis galingu smūgiu atstatė pusiausvyrą šioje dvikovoje.

 

 

34-ąją minutę Kroatijos rinktinė ir vėl buvo nubausta – iš niekur kampinį susikūrę prancūzai uždirbo 11 metrų baudinį, kai I. Perišičius kovodamas dėl kamuolio sužaidė ranka. Po gana ilgos VAR peržiūros realizuoti baudinio prie 11 metrų žymos stojo Antoine‘as Griezmannas – puolėjo koja nesudrebėjo ir Prancūzija vėl įgijo pranašumą.

 

 

Per likusį pirmojo kėlinio laiką atstatyti lygaus rezultato kroatams nepavyko – komandos į rūbinę nužygiavo rezultatui esant 2:1, o visa kova persikėlė į kitas 45 minutes.

Jau 47-ąją minutę Kroatija privertė rimtai padirbėti Hugo Llorisą – po puikaus Ivano Rakitičiaus perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs Ante Rebičius atliko galingą smūgį į prancūzų vartus, tačiau savo klasę parodė H. Llorisas.

Netrukus į pavojingą ataką pasileido prancūzai – Kylianas Mbappe spurtavo dešiniuoju kraštu ir liko vienas prieš vartininką, tačiau puolėjui iš aštraus kampo nepavyko nuginkluoti Danijelio Subasičiaus.

59-ąją minutę Kroatijos rinktinei buvo suduotas skaudus smūgis – greitą ataką surezgę prancūzai padidino pranašumą iki dviejų įvarčių. Pauliui Pogba prie baudos aikštelės patogiai atšoko kamuolys ir šis galingu bei tiksliu smūgiu priartino Prancūziją prie triumfo pasaulio čempionate.

 

 

65-ąją minutę Kroatijai buvo suduotas lemiamas smūgis – Kylianas Mbappe paleido smūgį maždaug iš 25 metrų ir Prancūzija įgijo pranašumą iki trijų įvarčių. Progą jaunajai futbolo žvaigždei sukūrė puikiai krašte sužaidęs Lucas Hernandezas.

 

 

Kroatija nebūtų Kroatija – Z. Daličiaus komanda nekėlė baltos vėliavos ir 69-ąją minutę švelnino atsilikimą. Neįtikėtinai grubiai prie savo vartų suklydęs H. Llorisas bandė persimesti kamuolį, tačiau jis atsitrenkė į M. Mandžukičiaus koja ir rezultatas tapo 4:2.

 

 

Per likusį laiką Kroatija bandė spausti varžovus, tačiau jokių greitų progų sukurti nepavyko. Per pridėtą laiką kroatai stebuklo nesukūrė – rezultatas liko 4:2 ir prancūzai pasinėrė į triumfą.

Rezultatas:

Prancūzija 4 – 2 Kroatija
18‘ [1 – 0] M. Mandžukič (į savus vartus)
28‘ [1 – 1] I. Perišič
38‘ [2 – 1] A. Griezmann (11 m. baudinys)
59‘ [3 – 1] P. Pogba
65‘ [4 – 1] K. Mbappe
69‘ [4 – 2] M. Mandžukič 

 

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts