Provokacijomis užsiėmę G. Xhaka ir X. Shaqiri gali būti suspenduoti

Šveicarija paskutinėse E grupės rungtynėse gali verstis be dviejų, vienų svarbiausių, futbolininkų. Granitas Xhaka ir Xherdanas Shaqiri gali būti suspenduoti dvejoms rungtynėms.

Šveicarai įmušė po įvartį į Serbijos vartus ir švęsdami įvarčius demonstravo skrendantį erelį. Abu futbolininkai yra kilę iš Albanijos, tačiau turi skaudžių prisiminimų apie Serbiją.

G. Xhaka yra gimęs Šveicarijoje, tačiau turi šaknų Albanijoje. Jo tėvas buvo suimtas dėl protestų prieš serbų valdžią ir trims metams buvo uždarytas į kalėjimą. Tuo metu X. Shaqiri, kuris turi ir albaniškų, ir Kosovo šaknų, dėl karo buvo priverstas išvykti į Šveicariją, kai buvo vos ketverių.

Abu futbolininkai susidūrė su sunkumais Šveicarijoje, kur buvo jiems primenama, kad jie nėra vietiniai.

Būtent dėl skaudžių prisiminimų abu futbolininkai demonstravo Albanijos simbolį švęsdami įvartį – dvigalvį erelį.

FIFA nutarė ištirti šį nutikimą. Teigiama, kad tai gali būti susieita su provokacija ir politika, kas pažeidžia FIFA taisykles.

„Bet kas, kurie provokuoja visuomenę rungtynių metu, bus suspenduoti dvejoms rungtynės ir sulauks mažiausiai 4300 eurų baudos.“

Tokiu atveju abu futbolininkai praleistų rungtynes su Kosta Rika, o jeigu Šveicarija patektų į aštuntfinalį, praleistų ir jį.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts