Vilniaus „Žalgiris“ krito Norvegijoje ir nepateko į Konferencijų lygą

Bodės klubas užkirto žalgiriečiams kelią į Konferencijų lygą

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams nepavyko išnaudoti istorinio šanso ir prasibrauti į vieną iš Europos klubinio futbolo turnyrų. Vladimiro Čeburino auklėtiniai, prieš savaitę namuose su Bodės „Glimt“ sužaidę lygiosiomis 2:2 (1:0), Norvegijoje šįvakar turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą 1:0 (0:0).

Kaip ir buvo galima tikėtis, aikštelėjo vyko klampus, atsargus futbolas, o nei prie žalgiriečių, nei prie norvegų klubo vartų progų pasižymėti daug nebuvo. Vis dėlto, komandos po porą progų įvarčiui pelnyti pirmame kėlinyje susikūrė, tiesiog jų nepavyko išnaudoti.

Vienintelis ir lemiamas įvartis į svečių iš Lietuvos vartus krito 62-ąją rungtynių minutę, kuomet „Žalgirio“ vartininką Edviną Gertmontą nuginklavo „Glimt“ puolėjas Ola Solbakkenas.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ bandė presinguoti aikštės šeimininkus ir kurti progas prie jų vartų, tačiau susikūrė vos vieną pusprogę. Tuo tarpu Bodės komanda turėjo kur kas realesnius šansus „prigauti“ vilniečius kontratakomis, nors jų paversti įvarčiais taipogi nesugebėjo.

Beje, pernai šis klubas irgi skaudžiai sudavė istoriniam Lietuvos sostinės klubui. Tuomet dėl koronaviruso pandemijos buvo žaidžiamos tik vienerios rungtynės, o jas Bodės futbolininkai laimėjo 3:1. To mačo pergalės kaina buvo įspūdinga – kelionė į kultinį „San Siro“ stadioną Milane, kur būtų laukusi akistata su „AC Milan“.

Dabar žalgiriečiai visas jėgas ir mintis galės telkti vietiniam frontui, kur jau sekmadienį jų laukia išvykos mačas su Alytaus „Dainava“.