Vilniaus „Žalgiris“ nepasinaudojo reta galimybe patekti į europinį turnyrą

Lietuvos čempionai istorijos neperrašė

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ketvirtadienio vakarą žaidė atsakomąsias Europos taurės atkrintamųjų varžybų rungtynes prieš Murska Sobotos „Mura“ futbolininkus iš Slovėnijos. Prieš savaitę pirmasis susitikimas svečiuose baigėsi be įvarčių, tad vilniečiams pergalė būtų atnešusi jau garantuotą bilietą į naujai UEFA įkurtą Europos Konferencijų lygą bei dar papildomą galimybe pasivaržyti su Graco „Sturm“ futbolininkais iš Austrijos dėl šanso patekti į UEFA Europos lygą.

Vis dėlto, Lietuvos futbolo sirgalių viltys eilinį sykį neišsipildė, kadangi svečiams iš Slovėnijos nusileista 0:1 (0:1). Lemiamu tapo jau 12-ąją pirmojo kėlinio minutę „Mura“ dešiniojo krašto saugo Žigos Kouso įvartis.

Kadangi įvartis buvo praleistas anksti, situacija neatrodė tragiška. Juo labiau, kad po praleisto įvarčio netrukus morališkai atsigavę žalgiriečiai užtikrintai perėmė kamuolio kontrolę, o svečiai daugiau dėmesio skyrė savo vartų gynybai. Nepaisant to, nei pirmajame, nei antrajame kėliniuose pavojingo vartų šturmo Lietuvos čempionams surengti nepavyko: nors vilniečiai iš viso atliko net 13 smūgių į varžovų vartus, vos 2 iš jų pataikė į vartų plotą. taigi, galima teigti, kad „Mura“ gynyba „Žalgirio“ bandymus išlyginti rezultatą užtikrintai paralyžiavo.

Vilniaus „Žalgiris“ buvo paskutinis Lietuvos futbolo klubas, turėjęs šansą patektį į UEFA Europos lygą. Dabar belieka tik galimybė pakovoti dėl vietos trečiojoje pagal pajėgumą Europoje UEFA Europos Konferencijų lygą. Tiesa, kad ten patekti, dar reikės įveikti norvegišką „Bodo“ barjerą.

Galima netgi liūdnai pajuokauti, kad šiemet slovėniški barjerai lietuviams pasirodo besą per aukšti – dar birželio pabaigoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei pirmą kartą duris į olimpines žaidynes uždarė taipogi Slovėnija.