Lietuvos rankinio rinktinė dėl bilieto į pasaulio čempionatą kovos su Islandija

Šiandien Zagrebe buvo ištraukti lemiami burtai dėl patekimo į kitų metų rankinio pasaulio čempionatą.

Po burtų paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinė dėl patekimo į 2019 metų pasaulio čempionatą kovos su Islandijos rinktine. Akistatos su islandais įvyks birželį, o pirmąsias rungtynes lietuviai žais namuose.

Islandai dalyvavo šių metų Europos pirmenybėse, tačiau juose kalnų nenuvertė ir iš tolimesnių kovų pasitraukė jau po pirmojo etapo. Tiesa, pirmajame mače Islandijos rinktinė įveikė Švedijos rinktinę, kuri sekmadienį kovos šių metų Europos čempionato finale su Ispanija.

Per savo šalies istoriją islandai turi daugybę pasiekimų: ryškiausias jų – 2008 metų Olimpinių žaidynių sidabras. Pasaulio čempionatuose Islandijos rinktinė dalyvavo jau 19 kartų, o paskutinėse planetos pirmenybėse jie liko 14. Paskutinį kartą į pasaulio čempionatą islandai nepateko dar 2009 metais.

Priminsime, jog pirmajame etape Klaipėdoje Lietuvos rinktinė įveikė Izraelio, Gruzijos bei Latvijos rinktines bei grupėje užėmusi pirmąją vietą pateko į lemiamą atrankos etapą.

Lietuvos rankinio rinktinė per visą šalies istoriją į pasaulio rankinio čempionatą pateko vienintelį kartą – 1997 metais, kai užėmė 10 vietą.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts