A.Savickas tapo Europos jaunimo plaukimo čempionu

Lietuvis tapo Europos jaunimo plaukimo čempionu

Italijoje ir toliau tęsęsi Europos jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame priešpaskutinę varžybų dieną Lietuvai auksinį medalį iškovojo 18-metis Aleksas Savickas.

Tai buvo antrasis A.Savicko medalis šiame čempionate. Jaunasis Lietuvos talentas plaukdamas 100m krūtine rungties finale, distanciją įveikė per 1 min. 1.29sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu, o auksą tąkart iškovojo Vladymeras Losivetsas iš ukrainos.

Vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale Lietuvos sportininkui viskas klostėsi dar geriau. Aleksas Savickas rungtį pradėjo ramiai, po pirmųjų 50 metrų buvo antras, o įpusėjus distancijai perėmė iniciatyvą ir išlaikė ją iki pat finišo. Tiesa, finišo tiesiojoje lietuvio vos nepavijo varžovas iš Rusijos, kurį mūsų šalies plaukikas aplenkė vos 0,02 sekundės.

Lietuvis finalinę distanciją įveikė per 2 minutes ir 13,35 sekundės bei dar kartą pagerino savo asmeninį rekordą. Antrąją vietą finale užėmė ankščiau minėtas Dmitrii Askhabov iš Rusijos, o trečiąją vietą iškovojo ukrainietis Maksym Tkachuk.

Vertėtų priminti, kad į 200 m plaukimo krūtine finalą A.Savickas pateko su antru rezultatu (2:14.29), o šios rungties kvalifikacinėse varžybose užfiksavo greičiausia rezultatą (2:14.79) tarp visų 37 dalyvių.