D.Rapšys ir toliau tenkinasi sidabru

D.Rapšiui niekaip nepavyksta iškovoti aukso

Dohos mieste, kuris yra Katare šiandien tęsiasi trečiasis šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame tradiciškai dalyvauja ir du geriausi Lietuvos plaukikai – Andrius Šidlauskas bei Danas Rapšys. Pastarasis pirmajame šio etapo finale iškovojo jau tradiciniu tampančiu sidabro medalį.

Geriausias Lietuvos plaukikas šį kartą sidabrinį medalį iškovojo 200 metrų kompleksiniame plaukime. Lietuvis finišavo per 1 min. 54.29sek. Iki karjeros rekordo D.Rapšiui pritrūko vos 0.29 sekundės, o rungtį laimėjo pasaulio jaunimo rekordininkas – Matthew Satesas, kuris 200 metrų distanciją įveikė per 1min. 52.32 sek. Trečiąją vietą užėmė Yakovas Toumarkinas iš Izraelio (1:52.56).

Danas Rapšys neblogai startavo ir po plaukimo peteliške tvirtai laikė antrąją poziciją, plaukdamas nugara sportininkas išsiveržė į pirmąją poziciją, tačiau stiliui pasikeitus į plaukimą krūtine – M.Statesas šovė į priekį ir lietuviui jo pavyti laisvuoju stiliumi nebepavyko.

Taip pat vertėtų paminėti, kad 200 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje buvo registruoti tik 5 dalyviai, todėl D.Rapšiui nereikėjo plaukti atrankoje ir lietuvis keliavo tiesiai į finalą. Tuo tarpu kitas Lietuvos atstovas A.Šidlauskas ryte 50 metrų krūtine įveikė per 27.17 sek, užėmė 8-ąją vietą ir su šiuo rezultatu pateko į rungties finalą.