Fantastinis Dakaro ralio etapas: V. Žala pasiekė geriausią metų rezultatą, B. Vanagas ir A. Juknevičius pateko į geriausiųjų šešioliktuką (komentarai)

Fantastiškai septintajame Dakaro ralio etape pasirodė Lietuvos lenktynininkai.

Geriausią metų rezultatą tarp lietuvių pasiekė Vaidotas Žala. Valanda, 10 minučių ir 49 sekundėmis nuo etapo lyderio atsilikęs lietuvis finišo liniją kirto 12 pozicijoje.

„Šlykštus greičio ruožas: vienas po kito keičiasi purvynai, pelkė ir kopos su augmenija, kur galima stuburą išbarstyti. Vienas iš tokių nevykusių greičio ruožų – sakau, kad nebepatinka man ta Bolivija, reikia bėgti greičiau iš čia. Kiek stuburai laiko, tiek važiuojam, juk dar rytojui mašinėlę pataupyti reikia – kol kas ją išsaugojom vientisą“, – po etapo rašė V. Žala.

Nedaug nuo jo atsiliko ir Benediktas Vanagas. Valanda 23 minutėmis ir 29 sekundėmis nuo pirmą vietą užėmusio lenktynininko atsilikęs mūsų šalies atstovas užfiksavo 15 rezultatą.

„Startavom susikaupę, dirbom tiksliai, kaip iš knygos. Po nepilno 100km klampiame smėlyje su "camel grass" dingo variklio trauka. Teko kastis. Ties greičio ruožo viduriu kirsdami kampą įkritom į išgraužą. Vėl laikas tiksėjo kol evakuavomės. Paskutiniai 200 kilometrų kaip per sviestą. Tik prieš finišą 4 kartus dingo akselerstoriaus pedalo signalas. Kaskart reikėjo perkrovinėti kompiuterį. Jau bivuake, einam darbuotis su mūsų Toyota Hilux aka Black Hawk. Kaip žinia šiandieną negalime gauti detalių ir techniķų pagalbos.“, – po etapo savo įspūdžiais dalijosi B. Vanagas.

Vos viena pozicija žemiau etapą užbaigė 16 vietą užėmęs Antanas Juknevičius. Jis nuo lyderio atsiliko viena valanda, 30 minučių ir 54 sekundėmis.

„Apibendrinant buvo apie 300 km tikrų WRC trasų, manau, kad broliams lietuviams ralistams čia turėjo būti kaifas. Likę 100 km buvo smėlis su kupstais, apie kuriuos Darius jau perspėjo vakar. Tai ten buvome vieną kartą pasėdę – signalizuojant priekyje esančiam sportininkui nesulaukėm malonės, o galiausiai jam sustojus patys buvome priversti stabdyti ir paklimpom. Bet svarbiausia, jog mašina visiškai be jokių pažeidimų, niekur netrenkėm, nieko nepalikom, toks šiandien buvo tikslas.“, – po etapo džiaugėsi A. Juknevičius.

Pirmąją vietą šiandien užėmė Carlosas Sainzas. Tuo tarpu problemų turėjęs Stephane Peterhanselis šiame etape prarado beveik dvi valandas ir prarado absoliutaus lyderio poziciją.

Motociklų klasėje besivaržantis Balys Bardauskas galutinėje dienos rikiuotėje liko 98 pozicijoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts