Istorinio Dakaro ralio su keturiais lietuvių ekipažais startas – jau rytoj

Jau rytoj 15:00 val. Lietuvos laiku bus duotas startas 2018 metų Dakaro raliui, kuriame šiemet bus kaip niekad didelis mūsų šalies atstovų kiekis.

Dakaro ralio maratone ir vėl išvysime Benediktą Vanagą ir jo šturmaną Sebastianą Rozwadowskį, taip pat Antaną Juknevičių ir jo šturmaną Darių Vaičiulį bei Vaidotą Žalą ir jo šturmaną Saulių Jurgelėną. Be šių trijų automobilių ekipažų 40-ąjame Dakaro ralyje varžysis ir motociklininkas Balys Bardauskas.

Iš viso 2018 m. Dakaro ralyje dalyvaus 190 motociklininkų, 105 automobilių ir 42 sunkvežimių ekipažai. Visi dalyviai turės nuo sausio 6 iki sausio 19 dienos įveikti beveik 9000 kilometrų ir 13 greičio ruožų.

Visi trys Lietuvos ekipažai vairuos „Toyota Hilux“ automobilius. Tiesa, jei V. Žalos ir A. Juknevičiaus automobiliai bus beveik identiški, tai B. Vanago automobilio viduje kai kurie komponentai bus iš naujesnės kartos „Toyota“ automobilių.

„Craft Bearing“ komandai atstovaujantis A. Juknevičius išvyko jau į devintąjį Dakaro ralį. Šešis kartus finišą pasiekęs lenktynininkas praėjusiais metais užfiksavo geriausią rezultatą Baltijos šalių istorijoje: užėmė 21-ąją vietą absoliučioje įskaitoje.

Su „General Financing Team Pitlane“ į savo šeštąjį Dakaro ralį išvyko B. Vanagas. Ambicijų nestokojantis pilotas geriausią savo rezultatą užfiksavo 2015 metais kai absoliučioje įskaitoje liko 24, o praėjusiais metais jam nepavyko finišuoti. 2017 metais savo kovą Dakaro ralyje lietuvio pilotuojamas ekipažas baigė jau po trijų etapų.

Tuo tarpu į trečiąjį savo Dakaro ralį vykstantis Vaidotas Žala šį kartą vyksta su kur kas didesnėmis ambicijomis. Pakeitęs automobilį jis tikisi pagaliau finišuoti lenktynėse, o jo „Agrorodeo“ komanda bandys įrodyti, kad gali suderinti didelį greitį su stabilumu.

Motociklininkas Balys Bradauskas su „Perkūno“ komanda į Dakaro ralį sugrįžta po devynių metų pertraukos. Iki tol 2009 metais įvykęs jo vienintelis startas norimų rezultatų neatnešė – lietuvis pasitraukė iš tolimesnės kovos po aštuonių etapų.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts