Kosovo olimpietės stebina pasaulį

Nora Gjakova

Vos 11 atletų į Tokijo vasaros olimpines žaidynes atsiuntęs Kosovas kolkas tapo tikrų tikriausiu šių olimpinių žaidynių atradimu. Nei 2 milijonų gyventojų neturinti šalis jau spėjo nugvelbti du aukso medalius, kuriuos iškovojo dziudo kovotojos.

Šeštadienį olimpine čempione tapo Distria Krasniqi (svorio kategorija iki 48 kg), pirmadienį – Nora Gjakova (iki 57 kg).

Įdomiausia tai, kad ligšiolinėje bendroje olimpinių medalių įskaitoje Kosovas rikiuojasi 8-toje pozicijoje, o už šios sporto pasaulio mažylės, plotu net 6 kartus mažesnės už Lietuvą, nugaros rikiuojasi tokios ekonomikos ir sporto milžinės kaip Kanada, Italija, Prancūzija, Ispanija ar Brazilija.

Be abejo, kad negausią delegaciją į Japonijos sostinę atsiuntusi Kosovo olimpinė rinktinė netrukus ims ristis žemyn bendroje medalių rikiuotėje, tačiau kad ir kaip susiklostys likusios rungtys Kosovo olimpiečiams, šiai šaliai šitos olimpinės žaidynės jau tapo istorinėmis.

Beje, pirmąjį aukso medalį Kosovo istorijoje šiai šaliai Rio de Žaneire iškovojo irgi dziudo atstovė. Tąsyk olimpine čempione svorio kategorijoje iki 52kg tapo Judoka Kelmendi.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts