Laura Asadauskaitė olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį

Penktadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse savo pasirodymus baigė Lietuvos penkiakovininkės Laura Asadauskaitė ir Gintarė Venčkauskaitė. Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje Laura Asadauskaitė aplankė net 11 sportininkių ir iškovojo pirmąjį žaidynių medalį, tuo tarpu Gintarė Venčkauskaitė taip pat pademonstravusi įspūdingą tempą finišavo septintoje vietoje.

Žaidynes sportininkės pradėjo fechtavimo rungtyje. Laura Asadauskaitė pirmojoje rungtyje iškovojusi 15 pergalių ir patyrusi 20 pralaimėjimų į savo sąskaitą įsirašė 190 taškų bei dalinosi 25-26 vietas. Kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė su 12 pergalių ir 23 pralaimėjimais rikiavosi 34-a.

Plaukimo 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje Asadauskaitė atstumą įveikė per 2:17,21 min ir išliko 25-oje pozicijoje. Venčkauskaitė distanciją įveikė per 2:18,37 ir bendroje įskaitoje pakilo per keturias pozicijas.

Jodinėjimo rungtyje abi lietuvės pasirodė geriausiai iš visų sportininkių ir įveikusios rungtį be klaidų į savo sąskaitą įsirašė po 300 taškų. Po trijų rungčių Laura Asadauskaitė pakilo į 13-ą vietą, o Gintarė Venčkauskaitė – 24.

Paskutinėje kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje Laura Asadauskaitė startavo 13-oje vietoje, tačiau pademonstravusi įspūdingą tempą aplenkė net 11 sportininkių bei iškovojo sidabro medalį. Tuo tarpu Gintarė Venčkauskaitė iš 23-sios vietos sugebėjo pakilti į septintą.