Seksizmu dvelkiantis Olimpiados vadovas neatsistatydins

2021 Olimpiados galva Y.Mori

Artėjančių Tokijo Olimpinių žaidynių vadovas 83 metų Yoshiro Mori pareiškė, kad neketina trauktis iš savo pareigų po skandalu pasibaigusių savo pasisakymų apie moteris.

Y. Mori liūdnai pagarsėjo po to, kai neseniai pareiškė, kad „direktorių tarybos posėdžiai, kuriuose dalyvauja daug moterų, ilgai užtrunka“. Tokie neadekvatūs žodžiai buvo tikras peilio dūris į krūtinę Tokijo vasaros žaidynių organizatoriams, kuriems ir taip tenka sukti galvas, siekiant spręsti opias su Covid-19 susijusias problemas.

Y. Mori netruko susiprasti padaręs neadekvatų pareiškimą šiuolaikinės visuomenės atsžvilgiu, bet bandydamas atsiprašyti, šliūkštelėjo dar daugiau žibalo į ugnį kitu pareiškimu, neva „su moterimis daug nekalba“.

„Kai padidini vadovių moterų skaičių, jei jų kalbėjimo laikas nėra tam tikru mastu ribojamas, joms sunku baigti [kalbėti], o tai erzina“, – toliau kliedėjo Y. Mori.

Kaip baigsis istorija, neaišku. Viena vertus, Y. Mori sulaukė labai daug visuomenės kritikos tiek Japonijoje, tiek už jos ribų, tačiau seksistiniais pareiškimais besisvaidančiam pagyvenusiam vyrui gali pavykti išsaugoti postą, kadangi Japonija lyčių lygybės atžvilgiu lieka viena prasčiausiai vertinamų tarp išsivysčiusio pasaulio šalių.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts