Šiaurės Korėja nedalyvaus Tokijo olimpiadoje

Š. Korėja praleis Tokijo olimpiadą

Tokijo vasaros olimpinės žaidynės vyks be Šiaurės Korėjos atletų. Tokį sprendimą priėmė šios šalies valdžia, baimindamasi, kad į Japoniją išvykę ir koronavirusu apsikrėsti galintys atletai vėliau grįžę išplatins ją po tėvynę.

Pchenjanas iki šiol teigė, kad Šiaurės Korėjoje neužfiksuotas nė vienas Covid-19 susirgimo atvejis. Be abejo, toks scenarijus iš tiesų yra mažai tikėtinas, tačiau šalyje veikiančių užsienio ambasadų atstovai bei nepriklausomi stebėtojai teigia, jog jei virusas ir yra prasibrovęs į šią uždarą komunistinio režimo valdomą šalį, tai susirgusiųjų skaičiai yra išties maži.

Tokį sprendimą priėmė Šaiurės Korėjos Liaudies Respublikos olimpinis komitetas, posėdžiavęs kovo 25 dieną.

Tai būtų pirmasis Šiaurės Korėjos nedalyvavimas svarbiausioje pasaulio sporto šventėje po to, kai šalis boikotavo 1984 metų žaidynes Los Andžele ir 1988 metų žaidynes Seule dėl akivaizdžių ir visiems puikiai suprantamų politinių to meto priežasčių.

Primename, jog šių metų Tokijo olimpinės žaidynės numatytos liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis po to, kai iš anksto 2020 turėjusią vykti pasaulinę sporto šventę sustabdė nevaldomas koronaviruso plitimas.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts