Lietuvos golbolo rinktinė iškovojo penktąjį Europos čempionų titulą

Triumfo Tokijuje akimirkos

Lietuvos aklųjų riedulio, arba golbolo, rinktinė vėl pasižymėjo tarptautinėje arenoje. Neseniai vykusiose Tokijo paralimpinėse žaidynėse bronzos medalius nuskynę Lietuvos aklieji riedulininkai tapo ir Europos čempionais. Jie tai padarė jau penktą sykį Lietuvos istorijoje.

Valdo Gecevičiaus auklėtiniai Senojo žemyno pirmenybių Turkijoje finale 6:3 (2:2) pranoko ukrainiečius. Pirmasis kėlinys, o ypač jo pradžia, lietuvaičiams nieko gero nežadėjo, kadangi pirmus du finalo įvarčius pelnė Ukraina. Vis dėlto, Lietuva sugebėjo rezultatą išlyginti iki didžiosios pertraukos tarp pirmojo ir antrojo kėlinių.

Ukraina dar sykį šovė į priekė antrojo kėlinio pradžioje, tačiau daugybę tarptautinių rungtynių patirties bei tvirtą charakterį turinti Lietuvos golbolininkų rinktinė buvo vienintelė, kuri surinko likusius keturius finalo mačo įvarčius ir pelnė auksą.

Apskritai, Lietuvos golbolininkai nuo nugalėtojų pakylos nebuvo nulipę nuo 2007 metų pirmenybių: be penkių aukso medalių komplektų, mūsiškių sąskaitoje yra dar du sidabriniai ir du bronziniai.