Lietuvos viltis išvysti ledo šokėjų porą ant olimpinio ledo gali išgelbėti tik Prezidentas

Prezidento žodis bus lemtingas

Ledo šokėjų pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius turėjo bene geriausius sportinius metus savo karjeroje. Lietuvai tarptautinėse varžybose atstovaujantys atletai šiais kalendoriniais metais net du kartus lipo ant nugalėtojų pakylos Pasaulio taurės kovose.

Nors sportininkai labai tikėjosi pakovoti dėl medalio ir ant Pekino žiemos olimpinių žaidynių ledo, panašu, jog ši svajonė nebus įgyvendinta. Lietuvos Pilietybės reikalų komisijai A. Reed, kuriai būtina Lietuvos pilietybė norint atstovauti šalį Pekino olimpiadoje, nuopelnus įvardino kaip nepakankamus tuviškam pasui gauti.

Dėl pilietybės suteikimo S. Ambrulevičiaus partnerė yra kreipusis ir anksčiau, tačiau Pilietybės reikalų komisijos verdiktas buvo tas pats. Nepritarė A. Reed norui tapti visateise Lietuvos piliete ir savo rankose paso suteikimo galimybę turintis Gitanas Nausėda.

LR Prezidentas yra paskutinis žmogus, kuris gali išsaugoti poros viltis čiuožti už Lietuvos trispalvę Kinijoje. Tokio kalėdinio stebuklo tikisi ir dailiojo čiužimo federacijos vadovė Lilija Vanagienė.

Pasiekėme daugiau, negu galėjome. Aš taip negerai jaučiuosi, atrodo, kad tarsi darytume nusikaltimą, kažką antžmogiško. Neturiu, ką pasakyti. Kita šalis tikrai džiaugtųsi turėdami tokią porą. Allison atidavė penkerius metus. Manau, kad kita sportininkė jau senai būtų pabaigusi viską. Labai sunkus kelias iki tų olimpinių. Bet kaip sakau, tai Kalėdos – stebuklų metas ir aš dar tikiu tuo stebuklu“, – kalbėjo L. Vanagienė.

Prezidentas savo lemiamą žodį turėtų tarti netrukus, išnagrinėjęs šį pilietybės prašymo atvejį skubos tvarka, o Pekino žaidynės startuos 2022 metų vasario 4 dieną.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts