Neregys kaunietis iškovojo Lietuvai bronzą Tokijo paralimpiadoje

matakui šie metai itin sėkmingi

Lietuva Tokijuje vykstančiose paralimpinėse žaidynėse pagaliau turi pirmą medalį. Jį mūsų šaliai padovanojo 22 metų visiškai neregintis kaunietis Edgaras Matakas.

Šis jaunas atletas šiandien S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 26,38 sek. ir pirmą kartą savo karjeroje iškovojo paralimpinį medalį. Už jį greitesni buvo tik Brazilijos atstovas Wendellis Belarmino Pereira (26,03 sek.), sidabrą – kinas Dongdongas Hua (26,18 sek.)

Iškovota bronza kaunietis savo pasirodymo Japonijoje dar nebaigė – jis dar plauks 100 metrų distanciją.

Nors šis laimėjimas – pirmasis medalis E. Matako paralimpinėje karjeroje, titulų šiam sportininkui tikrai netrūksta. Šių metų gegužę Portugalijoje jis yra laimėjęs tris Europos čempionato aukso medalius, plaukdamas 50m laisvuoju stiliumi, 100m krūtine bei 100m laisvuoju stiliumi.

2017m. Meksikoje vykusiame pasaulio čempionate E. Matakas yra tapęs pasaulio čempionu 50m laisvu stiliumi distancijoje, o 100m laisvu stiliumi rungtyje liko trečias ir nuskynė bronzą.