Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą

Vienas pajėgiausių Lietuvos lengvaatlečių Simas Bertašius Prancūzijoje pagerino dar vieną rekordą. Bėgikas 1500 metrų distanciją įveikė per 3 min. 37,75 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Iki šiol ankstesnis 1500 metrų distancijos rekordas taip pat priklausė Simui Bertašiui, kurį jis pasiekė Graikijoje vykusiose varžybose.

Varžybose pirmas finišavo Kenijos bėgikas Boazas Kiprugutas distanciją įveikęs per 3 min. 36,15 sek., antras finišo tiesiąją kirto alžyrietis Samiras Keddaras, kuris nuotolį nubėgo per 3 min. 36,90 sek.

Lietuvis liko per plauką nuo olimpinio kelialapio. Sportininką nuo olimpinės svajonės skyrė vos keturios pozicijos, o pats sportininkas neslėpė nusivylimo.

„Šiek tiek pikta, kad per svarbiausią mėnesį, birželį, turėjau tik du aukšto lygio startus. Žinoma, suprasčiau, jei tų varžybų nelaimėčiau ir nerodyčiau aukštų rezultatų. Nežinau… Manau, reitingo sistema iškreipia konkurenciją, galbūt vieni vadybininkai turi daugiau galių savo žmones „prastumti“ į aukšto lygio varžybas, nepaisant jų rezultatų, o kiti neturi tokių sugebėjimų ir pažinčių. Pikta, nes žinau, kad jei būčiau turėjęs vieną kitą aukštesnio lygio startą, galbūt būčiau galėjęs įšokti į olimpinį traukinį. Yra kaip yra.“,- sakė sportininkas.

Po šių varžybų lietuvis užsidirbo 1182 reitingo taškus, kurie bus ypatingai svarbūs siekiant patekti į kitąmet vykstantį pasaulio čempionatą.