Skilusiu šonkauliu finišavusi Rasa Leleikytė – olimpinėse žaidynėse 35-tą

Po Evaldo Šiškevičiaus netikėto pasitraukimo vyrų dviračių plento lenktynėse dėl olimpinio medalio stojo kovoti moterys. Sekmadienio ankstų rytą grupinėse lenktynėse startavo Lietuvos atstovė Rasa Leleivytė, kuri nepaisant skilusio šonkaulio finišo tiesiąją kirto 35-oje pozicijoje.

Moterims teko įveikti tą pačią trasą, kaip vyrams. Nors trasos ilgis siekė palyginus nedaug – 137 km – tačiau dėl ypatingai kalnuotų vietų ir alinančio karščio trasa buvo labai sunki. Įveikus beveik 100 km Rasa rikiavosi 23-oje vietoje, o nuo pirmojoje pozicijoje buvusios sportininkės atsiliko 5:56 min.

Paskutiniojoje atkarpoje Rasos Leleikytės tempas šiek tiek sulėtėjo, o tuo pasinaudodamos varžovės apsilenkė lietuvę. Rasa finišavo nuotolį įveikusi per 3:59:47 val. ir nuo čempionės atsiliko 7:02 min.

Žaidynių čempione tapo Anna Kiesenhofer, kuri pakankamai anksti atitrūko nuo pagrindinės grupės. 30-metė austrė distanciją įveikė per 3:52:45 val. ir pirmą kartą karjeroje pasidabino aukso medaliu. Sidabro medalį iškovojo olandė Annemiek van Vleuten (3:52:45 val.), bronza atiteko italei Elisai Longo Broghini.