Ant M.Schillerio krenta juodi debesys – pirmoji LKL sezono pergalė pasiekta per skausmus

"Žalgiris" tik po sunkios kovos įveikė lygos debiutantus

Pirmadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate į pirmąją sezono kovą stojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie tik po sunkios ir varginančios kovos rezultatu 86:80 įveikė šiais metais lygoje debiutuojančią Jonavos „CBet“ ekipą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Jonavos komanda. Pastarieji puikiai naudojosi neveikiančia kauniečių gynyba ir vienu momentu turėjo net 6 taškų persvarą – 15:9. Tiesa, po to „Žalgiris“ prabudo bei sugebėjo laimėti atkarpą rezultatu 12:0. Po sėkmingos Lietuvos čempionų atkarpos vaizdas vėl apsivertė. Jonavos gynėjas Emmanuelis Lecomte‘as ėmėsi iniciatyvos, puikiai žaidė puolime bei su pirmojo kėlinio sirena smeigė taiklų dvitaškį, po kurio Kauno ekipos skirtumas tirpo iki 3 taškų (27:24).

Antrajame ketvirtyje žaidimo tempas sumažėjo ir Jonavos krepšininkai pradėjo strigti puolime. Naujasis „Žalgirio“ ekipos gynėjas E.Mudiay pelnė dvitaškį su pražanga ir Kauno ekipa pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą, tačiau džiaugsmo akimirkos truko neilgai. Į tai Jonavos krepšininkai atsakė spurtu 13:5 ir vėl priartėjo prie praeitų metų čempionų (43:40). Paskutinę kėlinio minutę sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai ir po dviejų kėlinių turėjo „slidžią“ 7 taškų persvarą.

Po didžiosios pertraukos šalies čempionai pamažu didino apsukas ir po Luko Lekavičiaus sėkmingo prasiveržimo įgijo didžiausią pranašumą šios dienos rungtynėse (72:55). Tuo tarpu Emmanuelis Lecomte‘as dar kartą blykstelėjo, su sirena pataikydamas tolimą metimą bei taip įžiebdamas „CBet“ ekipai viltį sugrįžti į rungtynes (72:58).

Nors „Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pradėjo turėdamas solidžią 14 taškų persvarą, tačiau Jonavos krepšininkai neketino pasiduoti. Jonaviškiai pakilo į šturmą ir baigiantis rungtynėms kvėpavo žalgiriečiams į nugarą – 84:80. Tačiau praeitų metų čempionai sugebėjo išlaikyti šaltus nervus bei šventė pirmąją sezono pergalę rezultatu 86:80.