Dviženklį deficitą panaikinęs „Lietkabelis“ patiesė „Galatasaray“ klubą

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa šį vasarą 19:00 val. stojo į svarbią akistatą Europos taurės turnyre, išvykoje susikovę su „Galatasaray“ klubu iš Turkijos.

Nors pirmajame kėlinyje varžovai buvo įgiję net 15 taškų pranašumą, charakterį parodę panevėžiečiai puikiai sužaidė susitikimo pabaigą ir iškovojo pergalę 78:73.

Europos taurėje turkai startavo labai nesėkmingai – po keturių rungtynių jie savo sąskaitoje vis dar neturi nė vienos pergalės. Vietiniame fronte jiems sekasi kiek geriau, o per keturis sužaistus mačus Turkijos čempionate jie iškovojo dvi pergales. Tuo tarpu „Lietkabelis“ iškovojo antrą pergalę per keturis mačus ir įsitvirtino tarp keturių stipriausių grupės ekipų.

Nors pirmosios dvi rungtynių minutės „Lietkabelio“ ekipai nieko blogo nežadėjo, tada panevėžiečių ekipoje pasipylė klaidos, o tritaškius pirmajame kėlinyje puikiai metę varžovai netruko įgyti net 15 taškų persvaros, o po pirmojo rungtynių ketvirčio svečiai jau atsiliko dviženkliu skirtumu (13:25).

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelis“, o po Žygimanto Skučo dvitaškio komandas jau skyrė vos keturi taškai (25:29). Visgi, kėlinį sėkmingiau užbaigė šeimininkai, kurie susigrąžino dviženklį pranašumą ir į pertrauką komandos išėjo „Galatasaray“ pirmaujant 11 taškų skirtumu (32:43).

Trečiojo kėlinio metu iniciatyvos ėmėsi Darjušas Lavrinovičius ir Žanis Peineris, kurių taškai leido kėlinį užbaigti „Lietkabeliui“ sumažinus pranašumą vos iki trijų taškų (58:61).

Lemiamo ketvirčio pradžioje panevėžiečiams pavyko visiškai sustabdyti varžovų pozicinį puolimą, tačiau pelnyti taškų jiems nesisekė ir likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes komandas vis dar skyrė du taškai (63:65). Tuomet nuo suolo pakilęs Adas Juškevičius pataikė dvitaškį, o šio metimo įkvėpti komandos draugai pabaigė gynėjo pradėtą darbą paskutines keturias minutes svečiai laimėjo 15:6 ir iškovojo antrąją pergalę Europos taurėje.

Puikiai šiose rungtynėse rungtyniavo „Lietkabelio“ ekipos centrai. Nors Vaidas Čepukaitis pelnė tik 7 taškus, tačiau per 18 minučių jis taip pat atkovojo 12 kamuolių ir varžovams išrašė keturis blokus. Tuo tarpu kitas komandos centras – D. Lavrinovičius, dominavo puolime ir per nepilnas 17 minučių pelnė 18 taškų. Beje, broliai Lavrinovičiai šiandien švenčia savo 38-ąjį gimtadienį.

Varžovų gretose sunkiai sustabdomas buvo Dajuanas Summersas, kuris pataikė šešis tritaškius ir pelnė 20 taškų. Tiesa, penkis iš šešių tikslių metimų iš toli jis atliko dar pirmajame kėlinyje.

Po šios pergalės „Lietkabelis“ B grupėje su „Reggiana“ dalijasi 3-4 vietomis, tiesa italai savo ketvirto turo rungtynes dar žais vėliau šį vakarą.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Galatasaray“: D. Summers 20 (6/7 tritaškių), S. Hopson 14 (8 atkovoti kamuoliai), R. Hendrix 12.

Lietkabelis“: D. Lavrinovič 18, Ž. Peineris 16, G. Talton 10.