Bėjėgiškai atrodęs „Barca“ žvaigždynas sudegė Tenerifėje

Šaras ir Gasolis

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ antrose serijos iki 2 pergalių antrose pusfinalio rungtynėse išvykoje 68:70 (19:15; 16:33; 20:20; 13:22) nusileido Tenerifės „Lenovo“ krepšininkams.

Pirmame mače katalonai be gailesčio sumindė „Lenovo“ „Palau Blaugrana“ arenoje 112:69, tačiau pastarieji atsakė labai išraiškinga pergale namuose.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviomis atakomis – per pusę pirmo kėlinio abi komandos drauge tebuvo surinkusios vos 5 taškus. Tačiau tuomet „Lenovo“ gretose iniciatyvos ėmėsi „du prieš du“ deriniais pau Gasolį nuolat terorizavęs ir 10 taškų paeiliui surinkęs Marcelinho Huertas, kurio dėka katalonai nesugebėjo pabėgti. Po pirmųjų 10 minučių „Barcelona“ pirmavo 19:15.

Antrajame kėlinyje iš brazilo lyderio estafetę perėmė kartvelas Georgijus Shermadini, kėlinio viduryje dusyk užbaigęs atakas dvitaškiu su varžovo pražanga ir persvėręs rezultatą Tenerifės klubo naudai. Antroje ketvirčio pusėje komandos itin sunkiai rinko taškus, „Barcelona didžiąją pertrauką pasitiko atsilikdama 35:38.

Trečio kėlinio pradžioje šeimininkų krepšys svečiams tapo tarsi užrištas. Kol „Barcelona“ puolimo ratai nuolat buksavo, nesužaidus nė 3 minučių trečiajame kėlinyje Aarono Doornekampo tritaškis padidino „Lenovo“ persvarą iki dviženklės (37:49). Tik P. Gasolio 9 paeiliui pelnytų taškų dėka granatiniai prieš lemiamą kėlinį turėjo vos 3 taškų deficitą (55:58).

Lemtingas krachas Šaro treniruojamą žvaigždyną ištiko paskutiniame ketvirtyje, kuomet pirmuosius taškus sužaidus 5 minutes pelnė Brandonas Daviesas. Būtent jis (8) ir Nikola Mirotičius (5) surinko visus 13 taškų paskutinėje 10 minučių mačo atkarpoje, kai kitos katalonų žvaigždės tik bergždžiai svaidė metimus pro šalį. Ir nors patys Tenerifės krepšininkai stebuklų aikštėje taipogi nerodė, G. Sharmadinio ir M. Huerto vedamas klubas tokio prasto Barcos“ žaidimo fone nesunkiai užsitikrino pergalę.

Lemiamos, trečiosios, serijos rungtynės vyks birželio 11-ąją Barselonoje.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 26, Georgis Šermadinis 21, Tyleris Cavanaugh 10.

„Barcelona“: Pau Gasolis 15, Brandonas Daviesas ir Cory Higginsas po 12, Nikola Mirotičius 10.