D. Sabonis – geriausias Lietuvos metų krepšininkas

Sekmadienio popietę, prieš pasaulio čempionato atrankos rungtynes Lietuva – Kroatija, Vilniuje įvyko „Krepšinio namų apdovanojimai 2018“, kuriuose buvo pagerbti geriausi metų krepšininkai.

„Sveikinu visus geriausius metų krepšininkus, visada malonu, kai tave apdovanoja, tikiuosi, kad tai padės dar labiau tobulėti visiems, o jaunimas neužries nosies“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

2018 metų krepšininku tapo Indianos „Pacers“ ir Lietuvos rinktinės puolėjas Domantas Sabonis, kuris beveik dvigubai aplenkė Toronto „Raptors“ vidurio puolėją Joną Valančiūną. Trečias liko Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

„Esu laimingas, kad tapau geriausiu metų krepšininku, tai mano darbo įvertinimas, ačiū visiems komandų draugais, su kuriais teko žaisti, ačiū ir sirgaliams, kurie išrinko“, – atsiųstame vaizdo įraše sakė D.Sabonis.

„Domantas užsispyręs nuo mažens, turi savo tikslą ir jo siekia“, – kalbėjo prizą atsiėmęs krepšininko tėtis A.Sabonis. – Džiaugiuosi ir linkiu jam sveikatos. Esu sakęs, kad jeigu iš trijų sūnų bent vienas būtų žaidęs, tai aš jau būčiau patenkintas.“

Geriausia metų krepšininke tapo Kamilė Nacickaitė. Šiuo metu be klubo esanti Lietuvos rinktinės žaidėja šį titulą pelnė trečią kartą iš eilės. Puolėja aplenkė Mersino BSB vidurio puolėją Gintarę Petronytę ir legionierės karjerą Lenkijoje pradėjusią Laurą Juškaitę.

„Yra labai malonu gauti šį apdovanojimą, tai parodo, kad mano darbas nenuėjo veltui“, – sakė K.Nacickaitė. – Visi trys titulai man yra vienodai svarbūs. Šie metai man buvo normalūs, bent jau kol kas, dar laukiu.“

Krepšinio gerbėjai šįkart galėjo rinkti ir geriausius jaunuosius krepšininkus.

U20 amžiaus kategorijoje triumfavo Gytis Masiulis ir Gabija Meškonytė, U18 kategorijoje daugiausiai balsų gavo Deividas Sirvydis ir Gabija Šegždaitė, o jauniausių, U16 amžiaus kategorijoje, nugalėjo Augustas Marčiulionis ir Audronė Zdanevičiūtė.

„Labai malonus apdovanojimas, smagu, prideda papildomų jėgų. Pats nesitikėjau laimėti, nes mūsų kartoje labai daug talentingų krepšininkų. Skiriu šį apdovanojimą visai šeimai, visiems treneriams ir visiems krepšinio sirgaliams. 2018 metai man tikrai buvo neblogi“, – sakė D.Sirvydis.

2018 metų krepšinio žurnalistu tapo „15min.lt“ žurnalistas Donatas Urbonas, kuris aplenkė Vidą Mačiulį ir Gabrielę Miknevičiūtę.

Specialiu prizu už gyvenimo nuopelnus buvo apdovanotas ilgametis treneris Vladas Garastas, o Arvydas Gronskis buvo pripažintas geriausiu metų jaunimo treneriu.

„Reikia atrasti kelią į vaikų širdis. Reikia suderinti saldainio ir botago davimą“, – šypsojosi A.Gronskis. – Tai man svarbus įvertinimas, kuris parodo mano darbą. Žinoma, mūsų sporte reikalinga ir sėkmė, tačiau vaikinai turi patikėti treneriu. Reikia kalbėti, atrasti teisingus žodžius ir juose uždegti krepšinio ugnelę.“

„Tai man buvo staigmena, manau, kad yra daug žmonių, kurie nusipelnė tokio titulo“. – sakė V.Garastas.

2018 metų krepšininkas

 1. Domantas Sabonis
 2. Jonas Valančiūnas
 3. Paulius Jankūnas

2018 metų krepšininkė

 1. Kamilė Nacickaitė
 2. Gintarė Petronytė
 3. Laura Juškaitė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U20

 1. Gytis Masiulis
 2. Arnoldas Kulboka
 3. Arnas Velička

2018 metų jaunoji krepšininkė. U20

 1. Gabija Meškonytė
 2. Martyna Petrėnaitė
 3. Livija Sakevičiūtė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U18

 1. Deividas Sirvydis
 2. Rokas Jokubaitis
 3. Erikas Venskus

2018 metų jaunoji krepšininkė. U18

 1. Gabija Šegždaitė
 2. Kristina Masionytė
 3. Brigita Sinickaitė

2018 metų jaunasis krepšininkas. U16

 1. Augustas Marčiulionis
 2. Edgaras Preibys
 3. Ąžuolas Tubelis

2018 metų jaunoji krepšininkė U16

 1. Audronė Zdanevičiūtė
 2. Klaudija Janionytė
 3. Gedvilė Savostaitė

2018 metų krepšinio žurnalistas

 1. Donatas Urbonas
 2. Vidas Mačiulis
 3. Gabrielė Miknevičiūtė

2018 metų geriausias jaunimo treneris: Arvydas Gronskis.
Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus: Vladas Garastas.

View this post on Instagram

Geriausias šių metų krepšininkas – @dsabonis11 #mesuzlietuva #krepsinionamai

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts