Dončičiaus vedama Slovėnija pervažiavo Argentinos rinktinę

Pirmadienio rytą Lietuvos laiku olimpinėse žaidynėse debiutavo Slovėnijos rinktinė. Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai pirmosiose C grupės rungtynėse 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) sutriuškino Argentinos nacionalinę rinktinę.

Argentiniečiai jau pirmojoje rungtynių pusėje nerado priešnuodžio Slovėnijos žvaigždei Luka Dončičiui, kuris per pirmuosius du kėlinius pelnė 31 tašką. Argentiniečiai prieš ilgąją pertrauką pataikė vos 2 tolimus metimus iš 18 bandymų, o komandų skirtumas buvo net 20 taškų.

Po ilgosios pertraukos argentiniečiai sukūrė kelias rezultatyvias atakas, o skirtumas sumažėjo iki 16 taškų. Vis tik, Dončičius ir Čančaro metimai slovėnų pranašumą padidino net iki 30 taškų. Lemiamo ketvirčio metu argentiniečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 18 taškų, tačiau pergalę užtikrintai šventė olimpinių žaidynių debiutantė Slovėnijos rinktinė.

Nugalėtojus į pergalę vedė dvigubą dublį surinkęs Luka Dončičius, kuris per 31 minutę į argentiniečių krepšį sumetė 48 taškus (6/14 trit., 12/15 dvit., 6/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Dončičiui iki olimpinių žaidynių rezultatyvumo rekordo pritrūko vos 7 taškų. Rekordas priklauso brazilui Oscarui Schmidtui, kuris 1988 metais pelnė 55 taškus.

Argentinos rinktinėje geriausiai pasirodė nesenstantis Luisas Scola, kuris per 27 žaidimo minutes pelnė 21 tašką (0/4 trit., 8/13 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.