Europos čempionate tęsiasi stipriausių rinktinių kovos, o iki čempionato pabaigos beliko sužaisti tris svarbiausias akistatas.
Šį vakarą 21:30 val. antrąjame pusfinalyje išvysime dvi apie finalą svajojančias komandas – Rusiją ir Serbiją. Abi šios rinktinės jau kartą šiose pirmenybėse žaidė tarpusavyje, o tada rusams pavyko palaužti varžovus rezultatu 75:72.
Rusija:
Pasiekimai Europos pirmenybėse:
Geriausias pasiekimas: 1 vieta (2007 metais)
Geriausią savo pasiekimą rusai užfiksavo prieš dešimtmetį, kai Ispanijoje sugebėjo finale įveikti šeimininkus ir iškovojo Europos čempionato auksą. Vėliau 2011 metais Lietuvoje jiems buvo pavykę užimti trečiąją vietą, tačiau po šio čempionato Rusijos rinktinei bei jos gerbėjams kitos dvi pirmenybės džiaugsmo neatnešė: tiek 2013, tiek 2015 metais rusams nepavyko peržengti grupių etapo barjero.
Kelias iki pusfinalio:
D grupė: Rusija 76:73 Turkija
D grupė: Rusija 75:72 Serbija
D grupė: Rusija 76:67 Belgija
D grupė: Rusija 69:84 Latvija
D grupė: Rusija 82:70 Didžioji Britanija
Aštuntfinalis: Rusija 101:78 Kroatija
Ketvirtfinalis: Rusija 74:69 Graikija
Grupių etape rusai suklupo vos kartą, tačiau tas pralaimėjimas smarkiai pablogino jų galutinę poziciją D grupėje. Latviams nusileidę rusai D grupėje nukrito net į trečiąją poziciją, tačiau tai jiems nesutrukdė nukeliauti iki pat pirmenybių pusfinalio. Iš pradžių Rusija netikėtai lengvai nugalėjo kroatus, o ketvirtfinalyje, atkakliame mače, palaužė Graikijos rinktinę.
Lyderiai:
Aleksejus Švedas – 24 taškai ir 6,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes;
Timofejus Mozgovas – 13,6 taško ir 6,9 atkovoto kamuolio per rungtynes;
Andrejus Vorontsevičius – 6,3 taško ir 5,7 atkovoto kamuolio per rungtynes.
Puikaus Rusijos rinktinės pasirodymo šiame čempionate kaltininkas – Aleksejus Švedas. Puikią formą demonstruojantis rusas dar nė karto šiose pirmenybėse nepaliko aikštės nepelnęs bent 20 taškų, o iniciatyvos imtis jis nebijo net ir tada, kai rungtynės jam klostosi nesėkmingai. Ketvirtfinalio mače su graikais po dviejų kėlinių jo sąskaitoje buvo vos 4 taškai, tačiau tai jam nesutrukdė rungtynių pabaigti su 26 taškais ir dar vienu rezultatyviu pasirodymu, po kurio jis tapo rezultatyviausiu visų pirmenybių žaidėju.
Vienintelis kitas dviženklį taškų skaičių Rusijos rinktinėje renkantis žaidėjas – Timofejus Mozgovas. Nors jis, skirtingai nuo savo kolegos, šiose pirmenybėse nėra toks pastebimas, be šio žaidėjo dvigubo dublio (15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių), rusų ekipos prieš graikus veikiausiai nebūtų išgelbėjęs ir A. Švedas. Dar nė karto mačo be dviženklio taškų skaičiaus nepalikęs centras ir toliau turėtų būti stipri antroji opcija Rusijos rinktinės puolime.
Serbija:
Pasiekimai Europos pirmenybėse:
Geriausias pasiekimas: 1 vieta (3 kartus)
Geriausius savo laikus Serbijos rinktinė išgyveno 1995-2001 metais. Tuo metu dar Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė tris kartus tapo Europos čempione, o dar kartą pasipuošė bronzos medaliais. Visgi, nuo 2006 metų, kai Juodkalnija paskelbė nepriklausomybę ir atsiskyrė nuo šalies, Serbijos rinktinei Europos čempionato medalius iškovoti pavyko vos kartą – 2009 metais, kai jie suklupo tik pirmenybių finale ir liko su sidabro medaliais. 2015 metais iki medalių serbams pritrūko vos vieno žingsnio, tačiau galiausiai jie pirmenybes užbaigė dviem pralaimėjimais iš eilės ir užėmė ketvirtąją vietą.
Kelias iki pusfinalio:
D grupė: Serbija 92:82 Latvija
D grupė: Serbija 72:75 Rusija
D grupė: Serbija 80:74 Turkija
D grupė: Serbija 82:68 Didžioji Britanija
D grupė: Serbija 74:54 Belgija
Aštuntfinalis: Serbija 86:78 Vengrija
Ketvirtfinalis: Serbija 83:67 Italija
Serbijos rinktinė, nors ir palaimėjo mačą su Rusija antrąjame ture, galiausiai laimėjo D grupės kovas. Aštuntfinalyje jiems teko pavargti susitikime su Vengrija, tačiau galiausiai serbai įrodė savo pranašumą. Kiek lengviau jiems susiklostė ketvirtfinalio rungtynės su Italija, kuriose nuo antrojo kėlinio serbai varžovams nebeleido priartėti arčiau nei 8 taškų skirtumu ir šventė įtikinamą pergalę.
Lyderiai:
Bogdanas Bogdanovičius – 19,7 taško, 3,6 atkovoto kamuolio ir 5,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes;
Stefanas Jovičius – 6,9 taško, 5,9 rezultatyvaus perdavimo ir 2,4 perimto kamuolio per rungtynes;
Bobanas Marjanovičius – 12,6 taško ir 4,9 atkovoto kamuolio per rungtynes.
Didžiausia Serbijos rinktinės žvaigždė šiame čempionate – Bogdanas Bogdanovičius. Nors šiose pirmenybėse jam nekrenta tritaškiai (30,2% taiklumas), netaiklius bandymus iš toli jis puikiai kompensuoja puikiu pataikymu iš artimesnių distancijų (66% dvitaškių). Serbas ne tik pats sėkmingai renka taškus, tačiau ir sulaukęs padidinto varžovų dėmesio, jis turėdamas kamuolį sėkmingai suranda atlaisvėjusius komandos draugus ir savo sąskaitą sėkmingai pildo ir rezultatyviais perdavimais.
Visi kiti Serbijos žaidėjai puikiai atlieka jiems paskirtas užduotis: Stefanas Jovičius sėkmingai organizuoja komandos atakas ir puikiai dirba gynyboje skaitydamas varžovų žaidimą bei perimdamas kamuolius, Milanas Mačvanas ir Vladimiras Lučičius stengiasi išnaudoti jiems sukuriamas galimybes atakuoti tiek iš toliau nuo krepšio, tiek iš artimesnių distansijų, o žaidimo laiką besidalijantys centrai Ognjenas Kuzmičius ir Bobanas Marjanovičius bando dominuoti abejose baudos aikštelėse.