Lietuvos rinktinės vairas – K. Maksvyčio rankose

Kazys Maksvytis

Lietuvos rinktinės vairą iš praėjusio birželio pabaigoje atsistatydinusio Dariaus Maskoliūno perima Kazys Maksvytis.

Apie tai jau oficialiai pranešė Permės „Parma“ klubas, o Lietuvoje oficialiai jo kandidatūra bus patvirtinta šiandien per LKF Vykdomojo komiteto posėdį.

K. Maksvyčiui tai nebus pirmas kartas, kuomet jis vadovauja šalies komandoms. Anksčiau šis specialistas yra pasiekęs itin įspūdingų rezultatų vadovaudamas jaunimo rinktinėms. Jo vadovaujama legendinė 1992m. kartu su tokiais krepšininkais kaip Jonas Valančiūnas, Arnas Butkevičius, Žygimantas Skučas ar Edgaras Ulanovas dominavo visuose turnyruose, kuriuose žaidė. Iš viso su Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktinėmis treneris iškovojo 1 pasaulio bei 3 Europos pirmenybių aukso medalių komplektus.

Kad šis 44 metų darbėniškis bus paskirtas naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu paaiškėjo po to, kai naujuoju LKF prezidentu praėjusią savaitę buvo išrinktas Vydas Gedvilas. Pastarasis išsyk nedviprasmiškai pareiškė, jog vyrų rinktinės vairas bus patikėtas šiam žemaičiui, su kuriuo jau buvo pasiektas žodinis susitarimas.

LKL arenose K. Maksvytis labiausiai pasižymėjo tuo, jog 2014m. padėjo Klaipėdos „Neptūnui“ iškovoti LKL sidabrą, o po trejų metų tą patį pakartojo ir su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Prie nacionalinės ekipos vairo K. Maksvytis turėtų debiutuoti lapkričio 26 dieną, kuomet pasaulio pirmenybių atrankos mače Lietuva stos į akistatą su Bulgarija.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts