Klubo rekordas – nepasiektas: „Žalgiris“ nusileido ispanams

Pirmą nesėkmę Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Martino Schillerio auklėtiniai namuose rezultatu 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27) nusileido Valensijos „Basket“ ekipai.

Joffrey Lauvergne rungtynes atidarė taikliu dvitaškiu, tolimą metimą baigiantis atakai skirtam laikui pataikė Steve‘as Vasturia, o du tritaškius iš eilės pataikė Marius Grigonis – 11:10. Nors savo antrą tritaškį pridėjo S.Vasturia, varžovai išsiveržė į priekį – 14:18. Du taškus pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis smeigė du tritaškius, Augustine‘as Rubitas pridėjo dvitaškį, o po Artūro Milaknio tolimos bombos žalgiriečiai pirmavo rezultatu – 27:22.

Iš po krepšio dvitaškį įmetė Paulius Jankūnas, tritaškiu pasižymėjo Nigelas Hayesas, o dvitaškį pridėjo J.Lauvergne – 34:28. Keturis taškus iš eilės pelnė N.Hayesas, iš toli pataikė Thomasas Walkupas, o po A.Rubito dvitaškio komandas skyrė dešimt taškų – 43:33. Kėlinuko pabaigoje du baudų metimus realizavo M.Grigonis, o kauniečiai po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 45:37.

Du nelengvus taškus iš po krepšio pelnė J.Lauvergne, reidą po krepšiu surengė N.Hayesas, bet gerą atkarpą sužaidę „Basket“ krepšininkai privertė M.Schillerį prašyti minutės pertraukėlės – 49:48. Du baudų metimus realizavo J.Lauvergne, tačiau spurtavę varžovai išsiveržė į priekį – 51:60. Keturis taškus surinko A.Rubitas, du pridėjo R.Jokubaitis, bet po trijų kėlinių varžovai turėjo dešimties taškų pranašumą – 57:67.

Kėlinuko pradžioje du taškus pelnė A.Rubitas, tačiau varžovai dar labiau nutolo – 59:75. Baudos metimais taškus rinko J.Lauvergne ir L.Lekavičius, dvitaškį pridėjo N.Hayesas, o po tolimų L.Lekavičiaus ir A.Milaknio metimų komandas vėl skyrė dešimt taškų – 70:80. Po du taškus surinko A.Milaknis, A.Rubitas, L.Lekavičius ir J.Lauvergne, keturis pelnė M.Grigonis, tačiau rungtynėse teko pripažinti varžovų pranašumą – 82:94.

„Žalgiris“: A.Rubitas 12 (5 atk. kam.), M.Grigonis 12, N.Hayesas 11 (6 atk. kam.), J.Lauvergne 11, L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), R.Jokubaitis 8, A.Milaknis 8, S.Vasturia 6, T.Walkupas 3 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 2.

„Basket“: B.Dubljevičius 16, V.Marinkovičius 16, N.Kaliničius 14, K.Prepeličius 13, L.Labeyrie 12.