Įspūdinga pergalė: „Žalgiris“ 32 taškų skirtumu sutrypė „AX Armani“ ekipą

Įspūdingiausią sezono pergalę šį vakarą iškovojo Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri išvykoje nepaliko jokių vilčių Milano „AX Armani“ ekipai.

Antrajame kėlinyje nuo varžovų pabėgę žalgiriečiai varžovus įveikė net 32 taškų persvara – 94:62. Šiame mače kauniečiai flirtavo ir su rekordine pergale Eurolygoje, tačiau susitikimo pabaigoje varžovams pavyko kiek sumažinti pranašumą ir galiausiai „Žalgirio“ komandai iki absoliutaus rekordo pakartojimo pritrūko penkių taškų. Visgi, tai buvo didžiausia žalgiriečių pergalė šiame turnyre, skaičiuojant pasirodymus išvykose.

Susitikimo pradžioje šeimininkus į priekį vedė Vladimiro Micovo ir Andrew Goudelocko duetas, kurie pelnė pirmus 16 savo komandos taškų, tačiau komandinį žaidimą demonstravę žalgiriečiai varžovams į priekį pabėgti neleido ir atsiliko vos dviejų taškų skirtumu (14:16). Nors varžovai vėliau įgavo keturių taškų persvarą, kėlinį „Žalgiris“ užbaigė laimėdami atkarpą 9:0 ir po Edgaro Ulanovo tritaškio paskutinę kėlinio sekundę įgavo penkių taškų persvarą (25:20).

Antrojo kėlinio metu Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai demonstravo pavyzdingą gynybą, o puolime jiems pavyko išlaikyti pirmojo kėlinio tempą. „AX Armani“ pelnė vos 11 taškų, o „Žalgiris“ dar kartą surinko 25, tad po dviejų kėlinių kauniečiai įgijo solidų pranašumą (50:31).

Per pirmus du kėlinius „Žalgiris“ pavyzdingai atakavo į krepšį (60% dvitaškių, 60% tritaškių, 100% baudų) bei atliko 13 rezultatyvių perdavimų, kai dažniausiai po vieną puolime žaidę šeimininkai komandos draugams buvo asistavę vos keturis kartus.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkams buvo pavykę sumažinti persvarą iki 15 taškų, tačiau į tai kauniečiai atsakė dar vienu spurtu, po kurio rungtynių baigtis tapo aiški – po trijų kėlinių „Žalgiris“ jau pirmavo 29 taškų skirtumu (70:41).

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai toliau didino savo persvarą, o ji vienu metu siekė ir 37 taškus (86:49), tačiau susitikimo pabaigoje žalgiriečiai į aikštę metė mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus ir „AX Armani“ pavyko kiek aptirpdyti pranašumą. Susitikimas baigėsi „Žalgiriui“ turint 32 taškų pranašumą, o tai reiškė, kad komanda pasiekė didžiausią pergalę Eurolygoje, rungtyniaujant varžovų aikštėje.

Šiame susitikime taškus pelnė visi dvylika „Žalgirio“ krepšininkų, o net šeši svečių žaidėjai susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdami dviženklį taškų skaičių. Kauniečiai taip pat fantastiškai atakavo į krepšį iš toli, o tikslą pasiekė net 13 iš 20 šios komandos metimų iš tolimos distancijos (65% taiklumas).

Ne itin sėkmingai rungtynės susiklostė „AX Armani“ ekipoje rungtyniaujantiems lietuviams. Nors M. Kalnietis mačą pabaigė surinkęs 7 taškus, visus juos jis pelnė ketvirtajame kėlinyje, kai rungtynių rezultatas jau buvo aiškus. Tuo tarpu Artūras Gudaitis mačą pabaigė nepelnęs nė vieno taško ir surinkęs -2 naudingumo balus.

Po trečiosios pergalės šio sezono Eurolygoje „Žalgiris“ dalijasi 6-9 vietomis. Tiesa, kitos Eurolygoje rungtyniaujančios komandos savo mačus žais rytoj, o po jų kauniečiams teks į priekį praleisti bent vieną ekipą.