Trečias pralaimėjimas iš eilės: „Lietuvos rytas“ neatsilaikė prieš „Alba“

Šį vakarą savo kovas Europoje pratęsė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri išvykoje stojo į akistatą su Berlyno „Alba“ krepšininkais.

Sugrįžti į pergalių kelią vilniečiams Vokietijoje nepavyko, šaltakraujiškai susitikimo pabaigą sužaidę šeimininkai iškovojo pergalę 93:86.

Į Vokietiją vilniečiai išvyko po itin nesėkmingos savaitės: „Rytas“ ne tik namuose neišlaikė persvaros prieš „Lokomotiv Kuban“ ir patyrė nesėkmę Europos taurės rungtynėse, tačiau ir savaitgalį gavo skaudų antausį prieš Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Per pirmuosius tris turus „Lietuvos rytas“ šiame turnyre iškovojo vieną pergalę, kai tuo tarpu jų varžovų sąskaitoje dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas.

Susitikimo pradžioje abi ekipos rungtyniavo lygiai, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje varžovai po spurto 13:3 įgavo devynių taškų pranašumą (12:21). Keturias taškais iš eilės kėlinį užbaigę vilniečiai po pirmojo kėlinio turėjo penkių taškų deficitą (16:21).

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų krepšį kelis kartus dėjimais sudrebinęs Martynas Echodas padėjo savo komandai įsiveržti į priekį, o po Chriso Kramerio metimo svečiai įgavo rekordinę septynių taškų persvarą (37:30). Tiesa, išlaikyti šio pranašumo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytui“ nepavyko ir po dviejų kėlinių jų persvara siekė tris taškus (45:42).

Trečiojo kėlinio pirmoje dalyje „Alba“ sėkmingai atakavo vilniečių baudos aikštelę, o „Rytas“ savo pranašumą bandė išlaikyti metimais iš tolimų distancijų. Visgi nesėkminga atkarpa, per kurią vilniečiai praleido dešimt taškų, patys nepelnę nė taško, leido šeimininkams įgyti šešių taškų pranašumą (63:69).

Šeimininkai sėkmingai pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir susikrovė devynių taškų persvarą (68:77), tačiau aštuonis taškus be atsako pelnę „Ryto“ krepšininkai netruko sugrįžti į rungtynes. Visgi, Peytono Sivos nesustabdę vilniečiai persverti rezultato nesugebėjo, o galutinis rungtynių rezultatas užfiksavo pralaimėjimą septynių taškų skirtumu.

„Lietuvos ryto“ neišgelbėjo ir jaunystę prisiminęs Mindaugas Lukauskis, kuris ne tik buvo rezultatyviausias svečių komandos žaidėjas puolime, tačiau ir pavyzdingai dirbo gynyboje.

Varžovų gretose nesustabdomai rungtyniavo P. Siva, kuris mačą pabaigė su 26 taškais, 9 rezultatyviais perdavimais ir 31 naudingumo balu.

Po trečiojo pralaimėjimo Europos taurėje „Lietuvos rytas“ kartu su „Partizan“ ir „RETAbet Bilbao“ ekipomis C grupėje dalijasi 4-6 vietas.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Alba“: P. Siva 26 (9 rezultatyvūs perdavimai), D. Clifford 14, L. Sikma (10 atkovotų kamuolių) ir S. Butterfield po 10.

Lietuvos rytas“: M. Lukauskis 19 (3 perimti kamuoliai), L. Mavrokefalidis 18, M. Echodas 16 (9 atkovoti kamuoliai), C. Kramer 12 (10 rezultatyvių perdavimų).