Paskutines FIBA Čempionų lygos grupių etapo rungtynes pralaimėjęs „Neptūnas“ grupėje liko ketvirtas

Šį vakarą paskutines FIBA Čempionų lygos grupių etapo rungtynes sužaidė Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

Klaipėdiečių šį vakarą namuose 67:83 pralaimėjo Mateušo Ponitkos į priekį vedamai Tenerifės „Iberostar“ komandai, kuri praėjusį sezoną tapo FIBA Čempionų lygos nugalėtojais. Jau minėtas lenkas susitikimą baigė su 24 taškais ir 31 naudingumo balu, taip padėdamas savo klubui iškovoti pirmą vietą B grupėje.

Tuo tarpu nesėkmę patyrę klaipėdiečiai B grupėje turėjo tenkintis ketvirta pozicija, nes paskutinę dieną juos aplenkė „PAOK“ komanda, kuri Latvijoje sutriuškino „Ventspils“ klubą.

Mačą šeimininkai pradėjo itin nesėkmingai – pirmuosius taškus puolime strigęs „Neptūnas“ pelnė po kiek daugiau nei dviejų minučių, o varžovai netruko įgyti trylikos taškų persvarą (2:15). Per likusią kėlinio dalį Kazio Maksvyčio auklėtiniams pavyko pagerinti savo žaidimą, tačiau po pirmojo kėlinio varžovai turėjo 8 taškų pranašumą (16:24).

Antrojo kėlinio pradžioje po Tomo Delininkaičio tritaškio komandas skyrė vos penki taškai, tačiau tuomet daugiau nei keturias minutes Lietuvos klubas nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, o tuo pasinaudoję „Iberostar“ dar kartą įgijo 13 taškų pranašumą (23:36). Vytauto Šulskio tikslus metimas ne tik nutraukė „Neptūno“ taškų badą, tačiau ir įkvepė šeimininkus spurtui 13:1, po kurio varžovų deficitas siekė vos tašką (36:37). Deja, bet persverti rezultato klaipėdiečiams nepavyko – kėlinį Ispanijos ekipa užbaigė dviem tritaškiais ir padidino persvarą iki penkių (38:43).

Po pertraukos varžovai sugebėjo per penkias minutes leisti Klaipėdos komandos žaidėjams pelnyti vos 2 taškus, o patys įmetė 16, o komandas jau skyrė 19 taškų (40:59). Per likusią kėlinio dalį „Neptūnui“ pavyko kiek sumažinti deficitą, tačiau komandas vis dar skyrė dviženklis atstumas (52:63).

Intrigos į rungtynes sugrąžinti klaipėdiečiams nebepavyko – ketvirtajame kėlinyje ispanai užtikrintai išlaikė savo pranašumą ir džiaugėsi užtikrinta pergale.